Zdrowie

Leczenie tarczycy Echolaserem – szybko, skutecznie i bez bólu

Leczenie tarczycy Echolaserem – szybko, skutecznie i bez bólu

Guzki tarczycy (z łac. Nodus glandulae thyroideae) to problem, z którym zmaga się wiele kobiet (występują u nich kilka razy częściej, niż u mężczyzn). Jak pozbyć się tych łagodnych zmian? Jednym z najnowocześniejszych sposobów leczenia tarczycy i niwelacji zmian jest Echolaser. Dowiedz się, jakie korzyści daje zabieg Echolaserem i poznaj orientacyjny koszt terapii.

Echolaser – dlaczego na tarczycy pojawiają się guzki? 

Zanim omówimy leczenie guzków tarczycy Echolaserem warto wspomnieć o przyczynach ich powstawania i przypomnieć jaką funkcję pełni ten niewielki narząd. Tarczyca to bardzo ważny gruczoł odpowiedzialny za produkcję hormonów (T3, T4, CT). Jedną z najczęstszych dolegliwości tego gruczołu, które wykrywa się u kobiet w trakcie badania USG lub podczas rutynowego badania lekarskiego są guzki tarczycy. Skąd się biorą? Etiologia guzków tarczycy nie jest do końca znana. Do powstania zmian może przyczynić się:

  • choroba Hashimoto, 
  • uwarunkowania genetyczne, 
  • niedobór jodu w diecie.

Jakie objawy dają guzki na tarczycy?

W większości przypadków guzki tarczycy są zmianami o łagodnym charakterze, które nie dają żadnych objawów. Jednak zdarza się również, że towarzyszą im pewne symptomy, takie jak np.:

  • kaszel,
  • chrypka, 
  • ból podczas ruchów szyi,
  • problemy z przełykaniem,
  • uczucie ucisku w przełyku.

Część pacjentek skarży się też na kłopoty z oddychaniem, zmęczenie, senność i wypadanie włosów (zwykle czynnikiem sprawczym zmian jest wspomniana wcześniej choroba autoimmunologiczna Hashimoto).

Echolaser, farmakologia czy zabieg chirurgiczny? 

W wielu przypadkach guzki tarczycy o łagodnych charakterze leczy się za pomocą farmakologii (tyreostatyki, lewotyroksyna) lub jedynie się je monitoruje. Czasami wdraża się także leczenie jodem promieniotwórczym. Jednak lekarz endokrynolog może zalecić również inne metody leczenia. U pacjentek ze zmianami nowotworowymi często jedynym wyjściem jest zabieg chirurgiczny. Wiąże się to z koniecznością usunięcia płata lub całego gruczołu, co jest bardzo radykalnym rozwiązaniem, gdyż od kobiety wymaga przyjmowania hormonów do końca życia.

Na szczęście medycyna stale się rozwija i kobiety z łagodnymi guzkami tarczycy mogą skorzystać z termoablacji z użyciem Echolasera, która jest bezinwazyjnym i bezbolesnym zabiegiem. Urządzenie działa w sposób selektywny i bardzo precyzyjny, nie uszkadzając okolicznych tkanek (światłowody kwarcowe o średnicy 0,8 mm są jednymi z najmniejszych na rynku). Laser zmniejsza (obkurcza) zmiany chorobowe i je niszczy.

Jak podkreślają specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, leczenie guzków tarczycy Echolaserem to krótka procedura (trwa około 60 minut), która nie wymaga żadnych wyjątkowych przygotowań ze strony pacjentki. Zabieg przeprowadzany jest pod kontrolą USG, co zapewnia wysoki profil bezpieczeństwa. Nie ma też potrzeby zastosowania znieczulenia ogólnego. Zaletą zabiegu Echolaserem jest brak blizn, brak konieczności przyjmowania hormonów, brak długiej rekonwalescencji i natychmiastowa poprawa w komforcie życia (dokuczliwe objawy ustępują od razu po poddaniu się laseroterapii). Decydując się na leczenie tarczycy innowacyjną technologią, jaką reprezentuje Echolaser możesz wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. W przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego nie ma tu potrzeby hospitalizacji.

Ile kosztuje leczenie tarczycy Echolaserem?

Zastanawiasz się, jaki jest koszt leczenia guzków tarczycy Echolaserem? Zabieg z wykorzystaniem jednego włókna wynosi około 10 000 złotych. Z myślą o wygodzie pacjentek istnieje możliwość płatności ratalnych.

Chcesz pozbyć się guzów tarczycy dzięki Echolaserowi? Więcej szczegółowych informacji na temat zabiegu znajdziesz na stronie internetowej naszej kliniki: https://bienkowscyclinic.pl

Artykuł sponsorowany

Udostępnij