Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak zwiększyć potencję? Czy zioła są w tym pomocne?

Zdrowie Data publikacji - 25 sierpnia 2022 Autor - Redakcja slonecznatlocznia.pl
Jak zwiększyć potencję

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zmagają się niską potencją bądź libido. Żyjemy w takich czasach, że na problemy seksualne uskarża się coraz więcej osób. Powodów takiego stanu może być wiele. Zaburzenia hormonalne, stres, depresja czy zła dieta może bezpośrednio wpływać na ten czynnik. Jak zatem zwiększyć potencję i czy zioła są w tym pomocne? Podpowiadamy.

Co wpływa na potencję?

Potencja to zdolność organizmu do osiągania reakcji seksualnych. Termin ten określa prawidłową erekcję, lecz również rozpoczęcie, utrzymanie i zakończenie aktu płciowego. Potencja u mężczyzny odzwierciedla stan sprawności seksualnej, a jej objawem jest możliwość osiągnięcia wzwodu i odbycia stosunku. Mężczyźni mający problem z erekcją najczęściej uskarżają się na spadek libido, czyli obniżenie popędu płciowego, brak ochoty na współżycie czy niska satysfakcja seksualna. Dochodzą do tego zaburzenia erekcji, czyli problemy z utrzymaniem wzwodu bądź jego brak. Bardzo często mężczyźni mają także trudności w osiągnięciu orgazmu. Opisywane problemy niejednokrotnie sprawiają, że panowie poszukują leków na potencję. Można jednak wesprzeć się innymi produktami, jakimi są zioła.

Jakie zioła stosować na podniesienie popędu seksualnego?

Zioła mogą być świetnym sposobem na podniesienie popędu seksualnego i satysfakcję z intymnych zbliżeń. Z pewnością warto sprawdzić korzeń maca, który jest często składnikiem leków na potencję. Maca jest bowiem świetnym składnikiem na sprawy damsko-męskie. Regularne zażywanie wpływa również na kobiece libido. Przede wszystkim ułatwia jednak erekcję i wpływa na ruchliwość plemników, przez co jest zalecany przy leczeniu niepłodności.

Innym, lecz równie ciekawym ziołem stosowanym od wieków na potencję jest żeń-szeń. Zawarte w jego korzeniu i liściach substancje zwane ginsenozydami zwiększają syntezę tlenku azotu, który jest niezbędny w procesie erekcji. Dzisiaj żeń-szeń jest uznawany za jeden z najbardziej skutecznych i naturalnych afrodyzjaków.

Bardzo często panowie kierują swój wzrok ku lubczykowi, który ma walory smakowe oraz prozdrowotne. Zawarte w nim substancje mają właściwości rozszerzające naczynia krwionośne, co ma duże znaczenie w osiągnięciu stanu podniecenia. Działa także jako naturalny środek stosowany dla pobudzenia seksualnego. Innym ziołem pozytywnie wpływającym na potencję jest również miłorząb. Substancje w nim zawarte pobudzają także krążenie. Ma to niezwykle duże znaczenie w poprawieniu intymnych zbliżeń. Wszystkie wymienione produkty można znaleźć na przykład pod tym linkiem: https://www.izielnik.pl/ziola-na-potencje-i-libido.

Redakcja slonecznatlocznia.pl

Redakcja slonecznatlocznia to zespoł specjalistów w dziedzinie zdrowia, mody i urody. Dowiedz się więcej o najnowszych trendach!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zadbaj o czyste powietrze w swoim domu dzięki filtrom Philips