Zdrowie

Jak wybrać dobre tabletki na sen?

Jak wybrać dobre tabletki na sen?

Wiele osób zmagających się z problemami ze snem zastanawia się, jak wybrać dobre tabletki na sen? Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najpopularniejszymi składnikami tabletek nasennych.

Chmiel

Wśród różnych rodzajów tabletek na sen można wskazać produkty, które w swoim składzie zawierają wyciąg z szyszek chmielu. Jest to substancja stosowana w celu zmniejszenia zdenerwowania oraz drażliwości, ponieważ ma działanie uspokajające na ośrodkowy układ nerwowy. Substancja ta doskonale sprawdza się w przypadku bezsenności i ma zastosowanie w trudnościach w zasypianiu, a także zaburzeniach naturalnego snu.

Melisa

Kolejną skuteczną substancją w tabletkach nasennych jest liść melisy lekarskiej, który także ma bardzo korzystne właściwości uspokajające. Z powodzeniem mogą go stosować osoby w różnym wieku, niezależnie od występujących przyczyn problemów ze snem. Melisa działa odprężająco, dlatego stosuje się ją w przypadku nadpobudliwości nerwowej. Sprawdzi się zarówno w kłopotach w zasypianiu, jak i w zaburzeniach przebiegu oraz czasu trwania snu.

Męczennica lekarska

Skutecznie działające leki nasenne i uspokajające mogą mieć w swoim składzie także taką substancję jak wyciąg z ziela męczennicy lekarskiej. Jest to dość łagodny składnik, który znajduje się w wielu lekach. Może być z powodzeniem stosowany zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, ponieważ jest bardzo bezpieczny podczas użytkowania. Wyciąg z męczennicy lekarskiej najczęściej stosowany jest w zaburzeniach snu na tle nerwowym, dlatego polecany jest osobom narażonym na działanie stresu.

Waleriana

Popularnym składnikiem w lekach nasennych jest również korzeń waleriany, który ma bardzo skuteczne działanie uspokajające, a także tłumi silne stany emocjonalne. Może być stosowany między innymi w nerwicach, które także najczęściej przebiegają z zaburzeniami snu. Korzeń waleriany obniża aktywność ośrodkowego układu nerwowego, dlatego może prowadzić do wyciszenia oraz zmniejszenia napięcia i poziomu stresu. Dzięki walerianie możliwe jest uzyskanie stanu odprężenia, który jest tak potrzebny podczas zasypiania.

Melatonina

Bardzo skutecznym tabletkami na sen są także produkty, które w swoim składzie zawierają taką substancję jak melatonina. Melatonina jest odpowiednikiem hormonu snu i wydziela się w nocy, gdy jest pora na sen. Dzięki wysokiemu poziomowi melatoniny możliwe jest odprężenie się oraz efektywny i regenerujący sen. Melatonina może być także stosowana w połączeniu z innymi substancjami nasennymi, dzięki czemu jej efektywność się zwiększa. Zobacz więcej na https://www.wapteka.pl/stres,248.html.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij