Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Co zabrać ze sobą na siłownię?

Sport Data publikacji - 21 grudnia 2020 Autor - Redakcja slonecznatlocznia.pl
co zabrać na siłownie

Klientela siłowni i klubów fitness z każdym dniem rośnie, wraz z liczbą osób zmieniających swój styl życia na zdrowszy. Wybierając się na siłownię, koniecznie należy wyposażyć się w kilka przedmiotów. O czym nie możemy zapomnieć? Czy na siłownie trzeba mieć buty zmienne? Jaki rodzaj ubrania sprawdza się najlepiej? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i podobne pytania.

Zobacz także: Umięśniona sylwetka – jak ją osiągnąć?

W artykule znajdziesz porady dotyczące:

  • wygodnego stroju do ćwiczeń
  • obuwia na zmianę
  • ręcznika
  • butelki z wodą

Wygodny strój do ćwiczeń

Jak w każdym rodzaju sportu (siłownię też można tak traktować), potrzebny jest odpowiedni ubiór. Na wychowaniu fizycznym w szkole zawsze trzeba było się przebierać. Osoby uprawiające jogging zazwyczaj ubrane są w przystosowaną do tego rodzaju aktywności odzież. Także siłownia rządzi się swoimi prawami. Jakie cechy powinien posiadać nasz strój?

Postawmy na wygodę. Siłownia to nie wybieg mody. Kobiety wcale nie muszą przywdziewać obcisłych, uciskających nogi legginsów. Dużo lepiej sprawdzi się niekrępujący ruchów, luźny kostium np. szersze dresy i t-shirt. Materiał powinien być przewiewny. Sztuczne tkaniny nieprzepuszczające powietrza mogą prowadzić do nadmiernego pocenia się, a nawet osłabnięcia.

Obuwie na zmianę

Czy na siłownie trzeba mieć buty zmienne? Wchodzenie na siłownię w butach, w których chodzi się na zewnątrz, nie jest ani eleganckie, ani higieniczne. W ten sposób utrudniamy pracę personelu klubu, który zmuszony jest do częstszego sprzątania zabrudzonej powierzchni pomieszczenia. Ćwiczenie w niezmienionych butach powoduje również inny dyskomfort, tym razem dla nas samych. Nasze stopy po prostu szybciej się męczą.

Dlaczego warto zabrać ze sobą zmienne obuwie? Dobrze dobrana, profesjonalna sportowa para butów zapewni nam dobrą przyczepność do podłoża (ma to szczególne znaczenie podczas używania sprzętów takich jak bieżnia automatyczna), lepszą stabilność stopy (żeby kostki „nie uciekały” na boki), a nieco grubsza podeszwa odpowiednią amortyzację. Pamiętajmy, że nosząc na siłowni dobre obuwie, dbamy nie tylko o nasze nogi, ale również o kręgosłup!

Dobrze dobrana para butów zapewnia dobrą przyczepność do podłoża

Ręcznik

Przyda się on zwłaszcza wtedy, gdy przewidujemy intensywny trening. W trakcie jazdy na rowerku stacjonarnym, korzystania z bieżni lub steppera, ręcznik możemy przewiesić przez urządzenie i używać go bez konieczności zatrzymywania się. W ten sposób zapobiegniemy spływającym do oczu kropelkom potu.

Butelka wody

Ostatni niezbędnik, bez którego na siłowni ani rusz! Podczas treningu, kiedy więcej się pocimy, obowiązkowo musimy uzupełniać płyny, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Niektórzy wybierają napoje izotoniczne. Ze względu na zawartość w nich cukrów, poleca się raczej niegazowaną wodę mineralną.

Zabierając ze sobą te rzeczy na siłownię, masz pewność, że twój trening będzie nie tylko efektywny, ale także komfortowy i bezpieczny. Życzymy miłego pobytu na siłowni.

Podstawowe elementy wyposażenia baru

Redakcja slonecznatlocznia.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

pryszcze podskórne