Sport

Co zabrać ze sobą na siłownię?

Co zabrać ze sobą na siłownię?

Klientela siłowni i klubów fitness z każdym dniem rośnie. Wzrasta bowiem liczba osób zmieniających swój styl życia i chcących wnieść w nie trochę więcej aktywności fizycznej. Wybierając się na siłownię, koniecznie należy wyposażyć się w kilka przedmiotów. O czym nie możemy zapomnieć? Co zabrać na siłownie?

Wygodny strój do ćwiczeń

Jak w każdym rodzaju sportu (siłownię też można tak traktować), potrzebny jest odpowiedni ubiór. Na wychowaniu fizycznym w szkole zawsze trzeba było się przebierać. Osoby uprawiające jogging raczej w każdym przypadku ubrane są w przystosowaną do tego rodzaju aktywności odzież. Także siłownia rządzi się swoimi prawami. Jakie cechy powinien posiadać nasz strój?

Postawmy na wygodę. Siłownia to nie wybieg mody. Kobiety wcale nie muszą przywdziewać obcisłych, uciskających nogi legginsów. Dużo lepiej sprawdzi się niekrępujący ruchów, luźny kostium np. szersze dresy i t-shirt. Materiał powinien być przewiewny. Sztuczne tkaniny nieprzepuszczające powietrza mogą prowadzić do nadmiernego pocenia się, a nawet osłabnięcia.

Obuwie na zmianę

Wchodzenie na siłownię w butach, w których chodzi się po dworze, nie jest ani eleganckie, ani higieniczne. W ten sposób utrudniamy pracę personelu klubu, który zmuszony jest do częstszego sprzątania zabrudzonej powierzchni pomieszczenia. Ćwiczenie w niezmienionych butach powoduje również inny dyskomfort, tym razem dla nas samych. Nasze stopy po prostu szybciej się męczą.

Dlaczego warto zabrać ze sobą zmienne obuwie? Dobrze dobrana, profesjonalna sportowa para zapewni nam dobrą przyczepność do podłoża (ma to szczególne znaczenie podczas używania sprzętów takich jak bieżnia automatyczna), lepszą stabilność stopy (żeby kostki „nie uciekały” na boki), a nieco grubsza podeszwa odpowiednią amortyzację. Pamiętajmy, że nosząc na siłowni dobre obuwie, dbamy nie tylko o nasze nogi, ale również o kręgosłup!

Ręcznik

Przyda się on zwłaszcza wtedy, gdy przewidujemy intensywny trening. W trakcie jazdy na rowerku stacjonarnym, korzystania z bieżni lub steppera, ręcznik możemy przewiesić przez urządzenie i używać go bez konieczności zatrzymywania się. W ten sposób zapobiegniemy spływającym do oczu kropelkom potu.

Butelka wody

Ostatni niezbędnik, bez którego na siłowni ani rusz! Podczas treningu, kiedy więcej się pocimy, obowiązkowo musimy uzupełniać płyny, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Niektórzy wybierają napoje izotoniczne. Ze względu na zawartość w nich cukrów, poleca się raczej niegazowaną wodę mineralną.

Udostępnij