Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Okulary przeciwsłoneczne – jakie korzyści zapewnią Twojemu zdrowiu?

Lifestyle Data publikacji - 2 czerwca 2024 Autor - Redakcja slonecznatlocznia.pl
Okulary przeciwsłoneczne


Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek do stylizacji. To przede wszystkim tarcza dla oczu, chroniąca je przed zgubnym działaniem słońca. Sprawdź, dlaczego warto kupować okulary na słoneczne dni tylko w dobrych salonach optycznych oraz na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru!

Powody, dla których należy nosić okulary w słoneczne dni

Większość z nas ma w swojej garderobie okulary z ciemnymi szkłami, po które sięgamy, by poprawić widoczność w słoneczną aurę. Czy jednak zawsze pamiętasz o tym, że rolą okularów przeciwsłonecznych nie jest jedynie poprawa widzenia i wizerunku, a przede wszystkim ochrona Twoich oczu?

Warto mieć świadomość, czym grozi ekspozycja wzroku na działanie promieniowania ultrafioletowego. Słońce może powodować uszkodzenia siatkówki, zwłaszcza w obrębie plamki żółtej. Kolejnym zagrożeniem jest ryzyko wczesnego powstawania zaćmy. Promienie UV mogą także przyczyniać się do wystąpienia czerniaka gałki ocznej.

Jak działają okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z efektownym dodatkiem, który uświetnia letnie stylizacje. Warto jednak pamiętać, że ich rola jest znacznie ważniejsza: szkła przeciwsłoneczne mają za zadanie chronić oczy przed dopływem szkodliwego promieniowania UVA i UVB.

Okulary przeciwsłoneczne to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na to, by ustrzec oczy przed groźnymi następstwami działania słońca. Dodatkowo okulary przeciwsłoneczne poprawiają widoczność w słoneczne dni, a dzięki polaryzacji  eliminują odblaski i podnoszą kontrast. Jednak uwaga: tak zadziałają tylko prawdziwe okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim certyfikatem. Unikaj kupowania tanich modeli na nadmorskim deptaku lub w sieciówkach odzieżowych – takie okulary nie zapewnią Twoim oczom ochrony!

Jak dobrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne?

Chcesz kupić okulary przeciwsłoneczne damskie lub męskie, które wystarczą Ci na długo i skutecznie ochronią Twoje oczy? Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę!

  • Moc filtra UV – najwyższą ochronę zapewnią Ci okulary z filtrem 400. Oznacza to, że nie przepuszcza on promieni słonecznych do 400 nm.

  • Oznaczenie CE – mówi o tym, że okulary wyposażone są w certyfikowany system ochrony.

  • Polaryzacja – to filtr, który redukuje odblaski od powierzchni płaskich, szczególnie polecany kierowcom i osobom uprawiającym sport na zewnątrz.

  • Kolor i zaciemnienie szkieł – warto dopasować je do gustu, ale i sposobów, w jakie będziesz użytkować okulary.

  • Fason – okulary przeciwsłoneczne powinny podkreślać urodę właściciela i sprawiać, że czuje się w nich po prostu świetnie!

Gdzie szukać okularów z ochronnymi szkłami?

Podobnie jak okulary korekcyjne, okulary przeciwsłoneczne warto kupować w dobrym salonie optycznym. Tylko wówczas możesz mieć pewność, że wybrany model zapewni Twoim oczom wysoką ochronę przed promieniami UV. Warto zainteresować się ofertą sieci salonów Okularium, które znajdują się w wielu miastach Polski. Znajdziesz tam okulary przeciwsłoneczne męskie i damskie znanych marek zagranicznych, ale i polskich – takich, jak Oxys Sun. Dodatkowo w Okularium możesz wykonać badanie wzroku, dobierając do okularów szkła przeciwsłoneczne korekcyjne!

Artykuł sponsorowany

Redakcja slonecznatlocznia.pl

Redakcja slonecznatlocznia to zespoł specjalistów w dziedzinie zdrowia, mody i urody. Dowiedz się więcej o najnowszych trendach!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Łożyska Koła Samochodu