Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Co leczy podolog?

Zdrowie Data publikacji - 25 października 2021 Autor - Redakcja slonecznatlocznia.pl
Co leczy podolog

Podologia, to stosunkowo młoda dyscyplina. Zawód ten nie jest jeszcze bardzo popularny w Polsce, choć coraz częściej możemy spotkać gabinety podologiczne, zwłaszcza w większych miastach. Czym zajmuje się podolog? Jakie schorzenia leczy? Kiedy warto się do niego wybrać? Odpowiedź na wszystkie z tych pytań, znajdziesz w artykule poniżej.

Czy podologia to rewolucja w świecie medycyny oraz kosmetologii?

Choć podolog w Polsce nie musi mieć wykształcenia medycznego, jednak dla osoby pracującej w tym zawodzie, szeroka wiedza z tego zakresu jest niezbędna, by w prawidłowy sposób wykonywać swoją pracę. Podologia, to nauka zajmująca się chorobami stóp, ich diagnozowaniem oraz leczeniem. Opiera się o wiedzę z zakresu między innymi: ortopedii, dermatologii, flebologii, diabetologii, chirurgii czy neurologii. Podolog zajmuje się nie tylko chorobami stóp, ale również paznokci (profesjonalnym obcinaniem, a nawet rekonstrukcją). Dodatkowo wykonuje masaż stóp, dobiera ortezy oraz wykonuje opatrunki na stopach i piętach. Dlatego jeśli dostrzeżemy jakąś nieprawidłowość w naszych stopach, warto odwiedzić gabinet podologiczny. Serdecznie polecamy do zapisania się do specjalisty, jakim jest podolog we Wrocławiu.

Kiedy należy odwiedzić specjalistę?

Choroby stóp potrafią być nie tylko wstydliwym tematem, ale mogą też stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Często problem ze stopami może świadczyć o innej poważnej chorobie. Jeśli więc zaniepokoją nas zmiany, które pojawiły się na naszych stopach lub odczuwamy ból w ich obrębie, należy wtedy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty. W obrębie jakich schorzeń wykonywane są zabiegi podologiczne? Są to:

– problem z wrastającymi paznokciami

– stopa cukrzyka

– odciski, modzele, pęcherze

– grzybica stóp

– nadpotliwość stóp

Jeśli dotyczy nas któryś  z wyżej wymienionych problemów, wizyta u specjalisty w może okazać się zbawienna. Podologia we Wrocławiu zadba o Twoje stopy!

Na czym polega praca podologa?

Gdy odwiedzimy gabinet podologiczny, możemy spodziewać się podobnego schematu, jak w trakcie wizyty u lekarza. Na początku specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad, w którym zapyta nas o nasze choroby i schorzenia, o styl życia oraz nawyki. Następnie przejdzie do oględzin stóp. Niestety czasem samo wykonanie badania w gabinecie może być niewystarczające, wtedy podolog zleci wykonanie dodatkowych badań lub odeśle nas do innego specjalisty. Czasem również może podjąć decyzję o leczeniu już na pierwszej wizycie, a wykonany zabieg przyniesie ulgę i znaczną poprawę.

Czy podologia ma szansę zaistnieć na rynku polskim na szeroką skalę?

Odpowiedź brzmi, zdecydowanie tak. W ostatnich latach zaobserwować mogliśmy prawdziwy rozkwit tej branży. Coraz większa świadomość wśród społeczeństwa, dotycząca chorób będzie na pewno skutkowała częstszym odwiedzaniem podologów w całej Polsce. Dodatkowo będzie wpływał na to fakt, iż coraz częściej chorujemy, między innymi na cukrzycę typu 2. Dlatego warto być pod kontrolą specjalisty.

Podsumowując, podologia to bardzo ważna dziedzina nauki, dzięki której nasze stopy będą zdrowe i piękne. Warto zadbać o regularne korzystanie z usług podologa!

Czy joga to sport?

Redakcja slonecznatlocznia.pl

Redakcja slonecznatlocznia to zespoł specjalistów w dziedzinie zdrowia, mody i urody. Dowiedz się więcej o najnowszych trendach!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zadbaj o czyste powietrze w swoim domu dzięki filtrom Philips