Moda

Wybieramy buty damskie sportowe. Jaki model sprawdzi się na siłowni, podczas biegania i na rowerze?

Wybieramy buty damskie sportowe. Jaki model sprawdzi się na siłowni, podczas biegania i na rowerze?

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z regularnymi treningami? A może już od dawna odwiedzasz siłownię, biegasz albo jeździsz na rowerze? Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku niezbędne są odpowiednie buty damskie sportowe. Treningowe obuwie musi być dopasowane do dyscypliny oraz jednocześnie zapewniać wygodę i stabilizację. Aby ułatwić Ci zakup idealnego modelu, przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jakie buty damskie sportowe wybrać na siłownię, do biegania i na rower.

Buty damskie na siłownię – sportowe modele na każdy trening

Zacznijmy od butów sportowych na siłownię. Bez względu na to, czy planujesz podnosić ciężary, czy po prostu chcesz poćwiczyć na dostępnym sprzęcie – podstawą jest odpowiednie wsparcie stawów. W tym celu stawiaj na obuwie ze sprężystą i zapewniającą dobrą amortyzację podeszwą, na przykład z dodatkiem poduszek powietrznych.

Z uwagi na rodzaj podłogi na siłowni warto wybierać także modele z bieżnikiem albo małymi wypustkami, które zagwarantują bezkompromisową przyczepność. Nie zapomnij o sprawdzeniu cholewki – musi być elastyczna i dopasowana do stopy. Takie i inne buty damskie sportowe znajdziesz na Domodi.pl.

buty

Jak wybrać najlepsze buty do biegania dla kobiet? Mamy kilka wskazówek!

Jak to wygląda w przypadku damskich butów do biegania? Sportowe modele muszą być przede wszystkim dopasowane do rodzaju podłoża, na którym najczęściej pokonujesz kolejne kilometry. Jeśli jest to beton albo asfalt – zdecyduj się na obuwie z jak najwyższą amortyzacją i stabilizacją. Jeżeli jednak uwielbiasz treningi na łąkach i po lesie, to konieczna jest wyprofilowana podeszwa, która zapewni przyczepność na nierównym, wymagającym terenie.

Na tym nie koniec! Równie ważne jest dobranie właściwego rozmiaru. Zakup butów sportowych o tej samej wielkości, co obuwie codzienne, jest błędem. W końcu stopa puchnie w trakcie wysiłku. Właśnie dlatego wybierz model do biegania w rozmiarze większym o 0,5-1.

Buty damskie na rower – jakie wybrać?

sportowe buty

W przypadku jazdy na rowerze zadanie jest dość proste. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z przejażdżkami po okolicy, to wybieraj po prostu buty sportowe, które masz już w swojej szafie. Jeżeli jednak chcesz zafundować sobie obuwie rowerowe z prawdziwego zdarzenia, to strzałem w dziesiątkę są smukłe modele zapinane na rzepy i wykonane z materiału odpornego na przecieranie. Niektóre marki oferują też buty damskie ze specjalnymi zaślepkami w podeszwach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *