Pielęgnacja

W jaki sposób dbać o świeżo wydepilowaną skórę? Poznaj najnowszy ranking depilatorów

W jaki sposób dbać o świeżo wydepilowaną skórę? Poznaj najnowszy ranking depilatorów

Dla niektórych z nas, gładka skóra pozbawiona włosów to podstawa pielęgnacji ciała. Robimy wszystko, by nie podrażnić naszej skóry, jednak często to nadal za mało. Nieustannie szukamy sposobu, który odpowie na wszystkie potrzeby naszej skóry. Jeśli masz dość szybko odrastających włosków po goleniu jednorazową maszynką, zobacz nowy ranking depilatorów, dzięki którym pożegnasz się z brzytwą na dobre, a także poznaj kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji.

Wskazówki dotyczące dbania o wydepilowaną skórę

  1. Złuszczanie 

Przed każdym goleniem, niezależnie czy jest to woskowanie czy golenie maszynką, warto złuszczyć skórę za pomocą peelingu do ciała. Pozbywamy się w ten sposób martwego naskórka z ciała, co pozwala Twojej wybranej metodzie na uzyskanie lepszych i bardziej zadowalających efektów usuwania owłosienia. Eliminujemy w ten sposób pewną barierę stojącą na przeszkodzie Twojej maszynki. 

  1. Zamknij pory

Jeśli lubisz bardzo gorącą wodę pod prysznicem lub w wannie, przed goleniem obniż temperaturę. Twoja skóra może stać się zbyt miękka i przez to bardziej podatna na podrażnienia.

Ciepła woda pod prysznicem lub w wannie otwiera pory skóry. Po depilacji dokładnie opłucz ciało ciepłą wodą, aby usunąć wszelkie ślady produktu, którego używałeś, następnie zrób to ponownie zimną wodą, aby zamknąć pory. 

  1. Nawilżenie 

Po zabiegu depilacji zastosuj głęboko nawilżający krem, od razu po wyschnięciu skóry, aby zapobiec łuszczeniu się i wysuszeniu. Jeśli używasz balsamu samoopalającego, będzie to idealna pora na jego zastosowanie. 

Nawilżanie powinno być stałym krokiem w Twojej codziennej pielęgnacji ciała. Działa to kojąco i zmiękczająco, a więc Twoja skóra jest zawsze odpowiednio wygładzona przed każdym zabiegiem. Nawilżaj dokładnie skóre po każdym zastosowanym peelingu oraz depilacji. 

  1. Chroń skórę przed słońcem

Używaj kremu z filtrem przez cały czas, nie tylko podczas opalania się. Po depilacji Twoja skóra staje się bardziej wrażliwa, a szkodliwe promienie słoneczne mogą spowodować wiele szkód na Twojej skórze.

Odczekaj 24 godziny przed wystawieniem świeżo wydepilowanej skóry na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Kiedy wyruszasz, aby cieszyć się cieplejszą pogodą, używaj kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania z SPF co najmniej 30 i nałóż go ponownie po kąpieli w wodzie lub po spoceniu się. Ponowne aplikowanie filtru jest kluczowe, jeśli zależy nam na dobrej kondycji skóry. 

Wiele osób nie lubi się golić i postrzega tę czynność jako zło konieczne. Latami poszukujemy idealnych metod dla siebie, w celu uzyskiwania zadowalających efektów. Nawet jeśli odkryjemy najostrzejsze maszynki na rynku, efekt jest krótkotrwały i jesteśmy zmuszeni powtórzyć cały proces. Jest to moment, w którym zaczynają nas interesować laserowe metody i depilatory. Ranking takich urządzeń z roku 2022 może być najbardziej wiarygodnym źródłem informacji dotyczących najskuteczniejszych metod depilacji. 

Udostępnij