Uroda

Róże do policzków – jaki odcień wybrać?

Róże do policzków – jaki odcień wybrać?

Każdy makijaż, nawet ten noszony na co dzień, powinien sprawiać, że skóra wygląda promiennie, świeżo i zdrowo. W osiągnięciu takiego efektu pomogą róże do policzków. Kluczowe znaczenie ma jednak wybór odpowiedniego koloru różu – sprawdź, jak to zrobić!

  1. Jak wykorzystuje się róże do policzków?
  2. Jak dobrać róż?
  3. Naucz się poprawnie nakładać róż

Róż do policzków to kosmetyk uniwersalny. Zazwyczaj używa się go do wykonania makijażowej wersji naturalnego rumieńca, jednak można go wykorzystać również na wiele innych sposobów. Ten produkt przywraca piękny, świeży wygląd skórze twarzy i nadaje jej zdrowego kolorytu.

Jak wykorzystuje się róże do policzków?

Podobnie jak inne kosmetyki do makijażu, tak również róż ma swoje główne przeznaczenie – stworzenie na policzkach rumieńca, dzięki któremu twarz wygląda świeżo i promiennie. Jednak to nie wszystko – różem można także wyrzeźbić kości policzkowe, podkreślić opaleniznę lub naturalny kolor cery. Stosuje się go również w sytuacji, w której pozostała część twarzy nie została pomalowana – wystarczy dobrać odpowiedni kosmetyk, aby uzyskać naturalny efekt.

Jak dobrać róż?

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji twarzy i do makijażu, często należy kierować się rodzajem cery i jej kolorem. Nie inaczej jest w przypadku różu, z jednym wyjątkiem – róż należy dobierać również biorąc pod uwagę miejsce jego aplikacji oraz efekt, jaki chce się uzyskać. Do nakładania na policzki stosowane są najczęściej kosmetyki w odcieniach różowych, które tworzą rumieniec. Cienką warstwę produktu należy nałożyć na tę część policzka, która jest najbardziej widoczna podczas uśmiechania się. Ten sam kosmetyk można nanieść także wzdłuż kości policzkowych, pilnując jednocześnie, aby nie znalazł się on zbyt blisko nosa.

Uniwersalne palety róży składają się nie tylko z kosmetyków w odcieniach różowych, brzoskwiniowych czy lekko czerwonych, ale również z róży beżowych i brązowych. Tych można używać podobnie jak bronzerów i kosmetyków do konturowania twarzy. W przeciwieństwie do nich, beżowy lub brązowy róż tworzy delikatniejszy efekt.

Najlepszy róż to taki, który pozwala uzyskać naturalny wygląd, dlatego tak ważne jest, aby jego odcień zgrywał się z odcieniem karnacji. Panie o jasnej cerze powinny postawić więc na róże do policzków w odcieniach różowych, brzoskwiniowych i beżowych. Z kolei dla kobiet o karnacji ciemnej lub oliwkowej lepsze będą produkty koralowe lub te w odcieniach pomarańczy. Warto pamiętać, że bardziej niż ciepły lub zimny odcień liczy się intensywność różu.

Naucz się poprawnie nakładać róż

Wybór odpowiedniego kosmetyku to dopiero połowa sukcesu – druga połowa to jego właściwe nałożenie na wybrane partie twarzy. Aby zachować jak najbardziej naturalny efekt, róż należy nakładać za pomocą dużego i puszystego pędzla, zwracając uwagę aby nie nabrać na niego zbyt dużej ilości produktu. Przed przyłożeniem pędzla do twarzy warto najpierw otrzepać nadmiar różu z włosia, a sam produkt nakładać na policzki bardzo delikatnie, jedynie muskając skórę.

Róże mają najczęściej postać sypką lub prasowaną, jednak na rynku dostępne są również kosmetyki w płynie lub kremie. Panie wybierają je ze względu na łatwość rozcierania i stosunkowo prosty sposób aplikacji. Wiele z nich można po prostu rozetrzeć palcem na policzkach, uważając jednocześnie, aby nie stworzyć efektu sztucznie wyglądającej plamy. Nadmiar kosmetyku można łatwo usunąć chusteczką higieniczną, co znacznie upraszcza dokonanie ewentualnych korekt makijażu, nie tylko podczas jego wykonywania, ale również w ciągu dnia.

Udostępnij