Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pasym – idealne miejsce na reset

Lifestyle Data publikacji - 15 marca 2022 Autor - Redakcja slonecznatlocznia.pl
Domki Pasym – widok z lotu ptaka na miasteczko

Pojezierze Mazurskie to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Wszechobecne jeziora, tereny zielone oraz czyste powietrze przyciągają tu spragnionych oddechu turystów z całej Polski, a nawet i Europy. Nawet jeśli nie żeglujesz i nie masz ochoty spędzać wakacji na pokładzie łodzi, warto odwiedzić tutejsze pensjonaty czy domki. Pasym – jedno z miasteczek – oferuje świetną infrastrukturę do wypoczynku. Sprawdź, dlaczego warto zarezerwować nocleg na Mazurach.

Pasym – noclegi w pobliżu pięknych jezior

Pasym to miasteczko liczące niespełna 2500 mieszkańców. Razem z okolicznymi miejscowościami letniskowymi tworzą spójny obszar, w którym świetnie poczują się wszyscy miłośnicy spokoju. Czas płynie tu leniwie i chociaż baza noclegowa jest rozbudowana i w sezonie nie brakuje turystów, to jednak zdołasz tu odpocząć od zgiełku miasta i znaleźć spokój, tak pożądany przez wiele osób.

krajobrazie Pasymia dominują jeziora. To one – tuż obok przepastnych lasów – są głównym walorem turystycznym Mazur i to one przyciągają tu turystów. Sasek Wielki, Kalwa, Leleskie, Serwent czy Dłużek to tylko kilka większych zbiorników, od których apartamenty Pasym są oddalone zaledwie o kilkaset metrów do kilku kilometrów.

Pasym – domki dla miłośników spacerów

Jeśli kochasz spacery, nie możesz wybrać lepiej! Noclegi na Mazurach to raj dla piechurów. Tutejsze lasy pełne są doskonale utrzymanych ścieżek. Jesienią warto wybrać się na grzybobranie, a latem – na jagody i inne dary lasu. Jeśli będziesz zachowywać się cicho, to istnieje duża szansa, że spotkasz tutejszych mieszkańców: lisy, łosie, sarny, jelenie, a nawet jenoty i borsuki. Ze względu na duże powierzchnie leśne, stosunkowo niewielkie zaludnienie tutejszych terenów i czyste powietrze, zwierzyna ma się na Mazurach doskonale. Trasy spacerowe znajdziesz także wokół jezior – część z nich to doskonałe miejsca do wędkowania, część do plażowania, a część jest na tyle dzika, że każdy samotnik będzie zachwycony.

Jeśli cenisz sobie również spacery architektoniczne, apartamenty Pasym nie zawiodą także pod tym względem. W miasteczku znajduje się kilka zabytków, które warto odwiedzić i zapoznać się z ich historią:

  • Ratusz – zbudowany w XIX wieku na wzór zamku w Babelsbergu, reprezentuje styl klasycystyczny;
  • Mury obronne – w średniowieczu zbudowano je wokół całego miasteczka, współcześnie ocalały jedynie kawałki, które jednak doskonale wpisują się w nowszą zabudowę ulic Kościuszki i Ogrodowej;
  • Wieża ciśnień – ma oryginalny kształt kwiatu, zakończony stożkowym dachem z latarnią na szczycie. Znajdziesz ją w przy ul. Pocztowej;
  • Zespół młyński z początku XX wieku;
  • Kościół ewangelicko-augsburski – wybudowany w XIV wieku. Warto wejść do środka, by podziwiać wyposażenie: ławy gotyckie i manierystyczne, polichromowany ołtarz z XVII i XVIII wieku oraz XVIII-wieczne organy. To jedna z najcenniejszych budowli w regionie;
  • Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa – neogotycka budowla z bardzo ciekawym bocznym ołtarzem, w którym znajduje się płaskorzeźba tzw. Drzewo Życia.

Luksusowe domki – Pasym przez cały rok

Spodobała Ci się idea beztroskiego relaksu na Mazurach i chciałbyś odwiedzić Pasym? Noclegi w tej miejscowości warto zarezerwować z wyprzedzeniem, by mieć pewność, że trafiłeś najlepiej, jak się dało. Szczególnie polecamy pobyt w Osadzie Zamkowej. To osiedle całorocznych domków z prywatną plażą położonych tuż nad jeziorem Kalwa. Możesz wybrać taki z widokiem na jezioro albo ogród. Dodatkowo część z nich ma dostęp do własnego pomostu i łódki albo kajaka – jeśli lubisz sportowe wyzwania, z pewnością docenisz możliwość samodzielnego treningu albo wycieczki o każdej porze dnia czy nocy.

Podstawowe elementy wyposażenia baru

Redakcja slonecznatlocznia.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Naturalne wsparcie dla zdrowia wątroby