Lifestyle

Mapa do zdrapywania dla dzieci

Mapa do zdrapywania dla dzieci

Zazwyczaj zdrapka kojarzy się z grą w totolotka. Jednak zdrapka może mieć również postać mapy. Jakie funkcje pełni tablica korkowa? Dlaczego mapa zdrapka, ale też tablica korkowa mapa świata mogą być dobrym pomysłem na prezent?

Mapa zdrapka

Mapa zdrapka – https://www.bimago.pl/mapy-zdrapki.html to, jak sama nazwa wskazuje, ozdoba na ścianę, która służy do zdrapywania. Dzięki laminowanej powierzchni umożliwia łatwe zaznaczenie podróży – tych odbytych i tych planowanych. Można również na niej zapisywać i planować przyszłe wyprawy. Każda mapa do zdrapywania zawiera naklejki i drewniany rysik do zdrapywania. Mapa zdrapka jest umieszczona w tubie, dzięki czemu można ją łatwo złożyć i schować. Nie zajmie przy tym dużo miejsca. Mapa do zdrapywania będzie świetnym prezentem dla dzieci, które marzą o zwiedzaniu świata i poznawaniu nowych kultur. Ale nie tylko – w końcu nie tylko dzieci chcą zwiedzać świat. Będzie to też idealny prezent dla młodzieży lub dorosłych, którzy lubią podróżować i planują kolejne wyprawy. Mapa do zdrapywania może również pełnić funkcję edukacyjną – niektóre mapy zdrapki wskazują najważniejsze atrakcje turystyczne, a do tego pomagają poznać flagi różnych państwa. Dzięki mapom zdrapkom można także poznać zakątki Polski, które warto odwiedzić. Taka mapa to dobry pomysł na odświeżenie wiedzy z geografii i zachęcenie dziecka do podróży i poznawania świata. Co ważne, na takiej mapie do zdrapywania mogą skorzystać zarówno młodsi, jak i starsi. Większość z nas zapewne niewiele już pamięta ze szkolnych lekcji geografii – może to odpowiednia okazja, żeby sobie przypomnieć tę wiedzę, a przy okazji dobrze się bawić?

mapa do zdrapywania

Tablica korkowa dla dzieci

Tablica korkowa dla dzieci jest bardzo praktyczna. Można ją powiesić nad biurkiem i przypinać do niej różne rzeczy – rysunki, karteczki przypominające o czymś ważnym, zdjęcia, plan lekcji i inne ważne przedmioty. Oprócz funkcji praktycznej, może być ciekawą dekoracją. Przykładem takiej ozdoby jest obraz na korku przedstawiający mapę świata. Obraz jest nadrukowany na płótnie, w który można spokojnie wbijać szpilki i pinezki, przypinając różne pamiątki i notatki. Tablica korkowa dla dzieci ma grubość 3 mm i jest dużo lżejsza od innych dekoracji, które mają zostać umiejscowione na ścianie. Tablica korkowa może znaleźć się zarówno w pokoju dziecięcym, jak i w kuchni lub biurze. Zajrzyj tutaj i znajdź odpowiednią tablicę korkową dla siebie.

Tablica korkowa – mapa świata

Tablica korkowa może również mieć postać mapy świata, ale też mapy wybranego kontynentu, kraju lub miasta. Natomiast tablica korkowa mapa świata w dużym formacie będzie idealną dekoracją ścienną w pokoju wielbiciela podróży – i tych małych, i tych wielkich wypraw. Można na niej przyczepić notatki, zdjęcia i inne pamiątki z wojaży. Materiał, z którego taka tablica jest wykonana, jest wyjątkowo odporny i plastyczny, dzięki czemu nie musimy obawiać się o jego zniszczenie. Tablica korkowa mapa świata będzie bardzo dobrym prezentem dla małych podróżników – jest zarówno praktyczna, jak i dopasowana do zainteresowań osoby obdarowywanej. 

Udostępnij