Lifestyle

Kiedy warto zdecydować się na implanty zębów?

Kiedy warto zdecydować się na implanty zębów?

Utrata zęba może powodować poważny dyskomfort i prowadzić do powstania problemów natury estetycznej. Możesz jednak zdecydować się na implanty zębów Łódź, aby ten kłopot rozwiązać.

 

Czym są implanty zębów Łódź?

Implanty zębów Łódź pomagają odbudować utracone uzębienie i pozbyć się trwałego problemu estetycznego. Dzięki implantom zęby wyglądają bardzo naturalnie, są w pełni funkcjonalne i mają takie cechy, jak naturalnie rosnące w jamie ustnej. Nie można traktować implantów jako zębów sztucznych. Wykonuje się je z tytanu i przykręcane są na śrubie, która zastępuje korzeń zębowy.

 

Współczesna implantologia stomatologiczna rozwija się w bardzo prężny sposób, dlatego odbudowa utraconego zęba jest możliwa praktycznie zawsze. Procedury wszczepiania implantów zębowych są ściśle określane, a stomatolog przestrzegając ich daje pacjentowi szansę na skuteczne uzupełnienie braków w uzębieniu, co rozwiązuje wiele problemów zdrowotnych, jak i estetycznych.

 

Kiedy zalecane są implanty zębów Łódź?

Najczęściej na implanty zębów Łódź decydują się pacjenci, u których występują pojedyncze braki w uzębieniu. Wstawianie implantów jest także zalecane, jeżeli pacjent nie chce zdecydować się na protezę lub ze względów medycznych nie jest ona dla niego odpowiednim wyborem.

 

Zawsze decyzja o wstawieniu implantu odbywa się po konsultacji dentystycznej, wykonaniu stosowanych badań i poznaniu potrzeb pacjenta. Stomatolog musi ocenić również stan zdrowia pacjenta, poznać historię jego chorób, aby zabieg implantologiczny był w pełni bezpieczny.

 

Implanty zębów Łódź mogą być zastosowane wyłącznie w zdrowej jamie ustnej, bez żadnych chorób i stanów zapalnych. Trzeba usunąć ubytki próchnicze, kamień nazębny i inne problemy.

 

W jaki sposób wstawiane są implanty zębów Łódź?

Są dostępne dwie metody wstawiania implantów zębów. Dostępna jest przede wszystkim metoda jednoetapowa i bardzo szybka. Implant jest wprowadzany w kość przy pomocy specjalnej śruby gojącej. Dostępna jest także metoda wszczepiania implantu, która jest dwuetapowa. Implant wprowadzany jest do kości i zamykany śrubą zamykającą. W kolejnych etapach postępowania implant należy odsłonić poprzez rozcięcie dziąsła. Konieczne jest założenie szwów i obudowanie zęba, w celu uzyskania jego estetycznego wyglądu.

 

Decydując się na implant zębowy bardzo ważne jest, aby bardzo dokładnie zakomunikować specjaliście swoje potrzeby i wybrać metodę umożliwiającą szybki powrót do pełnej sprawności. Dzięki temu zabieg będzie przynosił realne korzyści dla pacjenta.

 

 

 

 

Udostępnij