Uroda

Jaki skład powinien mieć szampon? Najważniejsze składniki, na które zwróć uwagę!

Jaki skład powinien mieć szampon? Najważniejsze składniki, na które zwróć uwagę!

Odpowiedni szampon do włosów powinien mieć skład który odbiega od większości znanych produktów z drogerii. Do pewnego czasu nie zwracano uwagi na to, jakie składniki zawierają te kosmetyki. Niestety, ale był to duży błąd! W większości popularnych szamponów znajdziemy na pierwszych miejscach substancje, które w żadnym wypadku nie odżywiają naszych włosów. Jeśli chcesz wiedzieć, co naprawdę powinien zawierać szampon, przeczytaj ten artykuł!

Czego nie powinien zawierać szampon? Tym składnikom mówimy NIE!

Zacznijmy jednak nieco na przekór, czyli od tego, co nie powinno znaleźć się w szamponie. Przede wszystkim nie powinny się tam znaleźć silne detergenty! Często na pierwszych miejscach w składzie widzimy SLS, czyli Sodium Lauryl Sulfate lub jego pochodną – SLES, czyli Sodium Laureth Sulfate. Oba te składniki nie powinny się tu znaleźć! W szamponach nie ma też miejsca na silikony, a ilość konserwantów powinna być ograniczona do minimum. To podstawowe wykluczenia z szamponów, które są uniwersalne dla wszystkich. Inna sprawa to substancje, które są szkodliwe dla nas np. z powodu alergii.

Jakie składniki powinny znaleźć się w szamponie?

Teraz możemy przejść do tego, co warto jest szukać w szamponach! Zacznijmy od znanego nie tylko z pielęgnacji włosów, ale także całego ciała, pantenolu. Odpowiada on między innymi za regenerację rozdwajających się końcówek. Warto też, aby szampon zawierał biotynę. To składnik, który możemy przyjmować także w formie tabletek, jako suplement wzmacniający włosy od środka. W szamponie biotyna ma także działanie wzmacniające. Jeśli Twoje włosy się przetłuszczają, to w składzie kosmetyku szukaj np. lukrecji lub róży. Z kolei jeśli Twoje włosy potrzebują nawilżenia i przeciwdziałania puszeniu się, to sprawdzi się tu np. ekstrakt z siemienia lnianego. Świetnym elementem w składzie będą różne rodzaje olejów. Jednak dobierz je odpowiednio do porowatości swoich włosów!

Piękne włosy każdego dnia to odpowiednia pielęgnacja!

O piękne włosy trzeba dbać każdego dnia. Nie wystarczy raz na jakiś czas nałożyć na nie maskę czy olej. Pamiętaj o każdorazowym myciu włosów odpowiednim szamponem, a także nakładaniu odżywki! Poczytaj o wcierkach, peelingach i innych sposobach na piękne, długie i lśniące pasma! Wiele cennych informacji znajdziesz na stronie: http://maramba.pl. Twoje włosy na pewno Ci za to podziękują! Nie czekaj, tylko już dziś rozpocznij świadomą pielęgnację.

Udostępnij