PielęgnacjaUroda

Jak przygotować twarz do maseczki? ABC pielęgnacji cery z maską

Jak przygotować twarz do maseczki? ABC pielęgnacji cery z maską

Cudownym sposobem na relaks jest domowe SPA. Taka chwila dla siebie i odpoczynek po ciężkim dniu należy się każdej z nas! Nie potrzeba wiele, aby się odprężyć, ale też zadbać o swoją cerę. Na wieczorne, domowe SPA można zaplanować bogatą, odżywczą pielęgnację – najlepiej z maseczką pielęgnacyjną! W tym artykule odpowiemy na wszystkie istotne pytania tyczące się używania tego produktu. Sprawdź, jaka maska nawilżająca dla suchej skóry będzie dla Ciebie najlepsza. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak przygotować swoją cerę do nałożenia maseczki
  • co nałożyć przed, a co po masce do twarzy
  • jaki rodzaj oraz kiedy najlepiej stosować maseczki do twarzy

Jak przygotować twarz do maski? Maseczka nawilżająca na noc

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej pory dnia. Maseczka wymaga chwili czasu, aby odpowiednio zadziałać na naszą twarz. Dlatego właśnie najlepiej wykonywać ją wieczorem, kiedy mamy wolne. Po całym dniu, kiedy na naszą twarz oddziałują różne czynniki, słońce, pogoda, zanieczyszczenia – maska nawilżająca to prawdziwe zbawienie! Co więcej, po wieczornej kąpieli twarz jest bardziej ukrwiona, a pory otworzone, co pozwala na lepsze wniknięcie składników aktywnych z maseczki w naszą skórę.

Niektóre typy produktów, jak np. lżejsza maska nawilżająca dla suchej skóry, sprawdzą się świetnie nałożone przed makijażem, który będzie mocniejszy niż zwykle. Nasza cera wymaga wtedy dogłębnego nawilżenia, aby wyglądać pięknie przez cały okres noszenia makeup-u. 

Jak przygotować twarz do maseczki? Najpierw należy zmyć makijaż, jeśli taki mamy. Pamiętaj o oczyszczaniu dwuetapowym nawet wtedy, gdy tego makijażu na sobie nie masz! Najlepiej zastosuj naturalny olej, a następnie umyj buzię pianką bądź żelem. Osuszona twarz jednorazowym ręcznikiem lub specjalnym ręcznikiem przeznaczonym tylko do niej jest gotowa na dalszą pielęgnację z maską!

Czy po maseczce powinno się myć twarz?

W tym przypadku wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju maseczkę używamy. Jeśli chodzi o maski w płachcie czy kremowe maski do twarzy, to nie trzeba, a nawet nie powinno się myć buzi. Produkt, który pozostał po określonym przez producenta czasie można wmasować w szyję i dekolt. Jeśli jednak jest go znacznie za dużo i nasza cera go nie wchłonęła, można nadmiar oczywiście delikatnie zetrzeć. Natomiast stosując maseczki w postaci np. glinki, nie ma innego sposobu, jak zmycie ich wodą.  

Stosując produkty takie jak maska nawilżająca dla suchej skóry warto nałożyć je na noc i umyć twarz rano, tak jak zwykle. Wtedy kosmetyk ma dużo czasu, aby dogłębnie odżywić cerę. 

Kiedy najlepiej stosować maseczki?

Maseczki zwykle stosuje się co kilka dni, np. raz w tygodniu. Są one mocniejszą pielęgnacją od codziennego nakładania serum czy kremu. Dlatego też warto stosować je regularnie, ale niezbyt często. Szczególnie tyczy się to masek oczyszczających lub z kwasami. W przypadku produktów odżywczych, jak np. maska nawilżająca na noc, można stosować je częściej. Najlepiej obserwować swoją skórę, która sama “powie nam”, czego jej potrzeba! Szukając odpowiedniej maseczki warto zaglądnąć na stronę polskiej marki Nudmuses. W ofercie mają produkty, które odpowiedzą na potrzeby każdej skóry!

Kolejność pielęgnacji z maseczką nawilżającą

Ustaliliśmy już, jak powinna wyglądać pielęgnacja przed maseczką do twarzy. Wystarczy oczyścić twarz i ją osuszyć. Nie ma przeciwwskazań, aby przed maską zastosować tonik. Jeśli chodzi o pielęgnację po, to tutaj można kontynuować swoją tradycyjną rutynę. Czyli po umyciu/wmasowaniu pozostałości maski stosujemy serum, a następnie krem. Jeśli maska była treściwa, w postaci kremowej, to czasem skóra nie potrzebuje dodatkowej pielęgnacji. Wszystko więc zależy od tego, jak cera wygląda po maseczce – to najważniejsze, aby się jej dobrze przyglądać i słuchać jej potrzeb!

Wybór odpowiedniej maseczki nie powinien być problemem patrząc na ilość dostępnych produktów. Jednak warto w zakupowym szale zatrzymać się i sprawdzić skład kosmetyku, który nas zainteresował. To ważne, aby być świadomym konsumentem i wybierać to, co rzeczywiście jest warte swojej ceny i będzie miało widoczne, pozytywne efekty na naszej skórze. 

Udostępnij