Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak pielęgnować paznokcie po zdjęciu hybrydy?

Uroda Data publikacji - 16 kwietnia 2024 Autor - Redakcja slonecznatlocznia.pl
jak pielęgnować paznokcie

Wiele kobiet decydujących się na paznokcie hybrydowe chciałoby nosić takie stylizacje bez przerwy, zmieniając tylko jedną na drugą. Warto jednak wiedzieć, że dla zdrowia naszej naturalnej płytki paznokciowej warto jest czasem zrobić przerwę w omawianym manicure. W tym czasie dłonie naturalnie odpoczywają, ale konieczna jest też dodatkowa pielęgnacja paznokci po hybrydzie. I to właśnie o niej, o zasadach poprawnego jej przeprowadzania, przeczytasz w poniższym tekście.

Pielęgnacja paznokci po zdjęciu hybrydy w prostych krokach

Jeśli decydujesz się na przerwę w hybrydzie pamiętaj, że powinna ona wynosić przynajmniej kilka tygodni. W tym czasie paznokcie nieco podrosną a ich płytka dobrze się zregeneruje. Oczywiście przez ten okres nie zaleca się stosowania żadnego innego rodzaju manicure, także tego tradycyjnego opartego o zwykłe lakiery do paznokci.

To, jak pielęgnować paznokcie po hybrydzie, zaczyna się już w momencie usuwania stylizacji. Należy to robić delikatnie, z wyczuciem, tak by dodatkowo nie uszkodzić paznokci naturalnych. Jeśli więc frezarka czy pilniczek do paznokci, to tylko te o drobnej gradacji, którymi ostrożnie usuniemy nałożone wcześniej warstwy. 

Gdy płytka paznokciowa jest już czysta, możemy na nią zaaplikować regenerujące preparaty kosmetyczne, takie jak serum witaminowe z witaminami A, E, C oraz tymi z grupy B. Podobne działanie mogą mieć też odżywki oraz kremy do dłoni, skórek i paznokci. Aby jednak komplet do pielęgnacji paznokci był pełny, konieczne jest również działanie od wewnątrz organizmu. Doskonałym wsparciem będzie dieta bogata w żelazo, wapń, miedź, krzem, cynk oraz kwasy omega-3. Do niej dodajmy suplementy wypełnione witaminami B oraz biotyną. 

Oczywiście to nie wszystko, co możemy zrobić. Ze wsparciem przyjdzie dodatkowo domowa pielęgnacja dłoni i paznokci. Jaki jej rodzaj zastosować? Bardzo wiele osób poleca robienie codziennych wcierek z naturalnego oleju rycynowego. Zamiast tego można również wykonywać kilkunastominutowe moczenie paznokci w innych olejach, tylko w ich wersji podgrzanej. Dobre będą tu chociażby olej kokosowy, migdałowy, z awokado czy nawet bardzo popularna oliwa z oliwek. Pielęgnacja paznokci w domu przy ich użyciu jest stosunkowo tania i bardzo skuteczna. Każda z tych metod poprawi poziom natłuszczenia paznokci, uelastyczni naturalną płytkę paznokciową oraz spowoduje, że będzie ona bardziej odporna na różnego typu uszkodzenia.

Ale, uwaga! Efekty wszystkich powyższych kuracji nie są natychmiastowe. Zobaczysz je najwcześniej po kilku dniach.

Materiał zewnętrzny

Redakcja slonecznatlocznia.pl

Redakcja slonecznatlocznia to zespoł specjalistów w dziedzinie zdrowia, mody i urody. Dowiedz się więcej o najnowszych trendach!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak pielęgnować paznokcie