Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Czym jest depilator IPL i jak często go używać?

Uroda Data publikacji - 7 czerwca 2022 Autor - Redakcja slonecznatlocznia.pl
depilator IPL

Walka o gładką skórę jest nierówna, gdy używamy tradycyjnych metod depilacji. Maszynki, wosk, pasta cukrowa – te zabiegi oznaczają niestety konieczność ciągłego powtarzania depilacji. Pojawiły się jednak inne rozwiązania. O wiele skuteczniejsze i bardziej długofalowe. Depilatory IPL to urządzenie, które najpierw zagościło w profesjonalnych gabinetach, a teraz możemy korzystać z niego również w domu. Jak działają i jak często z nich korzystać?

Czy depilatory IPL są skuteczne?

Depilator IPL (zamienna nazwa do depilator laserowy) działa na zasadzie wypuszczania pulsującego światła, które oddziałuje na melaninę we włosach. Uszkadza ono cebulkę włosa, która staje się coraz słabsza, aż z czasem pozostaje z fazie uśpienia, a my możemy cieszyć się gładką skórą. Możemy więcej przeczytać na stronie https://beautifly.eu/2022/05/10/jaki-depilator-ipl-kupic/.

Depilator IPL – opinie

Osoby korzystające z depilatorów IPL już po kilku zabiegach zobaczą różnicę. Ponieważ urządzenia przeznaczone do samodzielnego użytku są uniwersalne, można je stosować do różnych partii ciała: nóg, okolic bikini, pach, a nawet twarzy. Sam zabieg nie jest bolesny, a zastosowanie się do wytycznych producenta pozwoli uniknąć nieprzyjemności. Ważne, aby depilator IPL używać na czystą skórę, bez żadnych balsamów i środków pielęgnujących, a później nie wystawiać ciała na słońce. Bezpośrednio po zabiegu unikajmy również wysiłku fizycznego (intensywnego pocenia się). W kolejnych dniach nie wolno depilować skóry żadnymi metodami!

Jak często używać depilatora IPL?

Przede wszystkim, należy zachować regularność i wykonywać depilację danego obszaru co 2-4 tygodnie. Łącznie seria zabiegów to około 10-20 powtórzeń. W trakcie używania depilatora głowica musi dotykać ciała, a następnie należy stopniowo (centymetr po centymetrze) prowadzić ją po wyznaczonym obszarze. Depilacja nóg powinna zająć średnio około dwóch godzin.

Zabieg wykonywany w domu to na pewno duża oszczędność pieniędzy, ale też wygoda i komfort. Kupując urządzenie upewnijcie się jednak, czy depilator IPL ma duże okienko – to bardzo usprawnia działanie, bo wiązka światła może objąć większy obszar skóry.

Redakcja slonecznatlocznia.pl

Redakcja slonecznatlocznia to zespoł specjalistów w dziedzinie zdrowia, mody i urody. Dowiedz się więcej o najnowszych trendach!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak pielęgnować paznokcie