Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Co zamiast kwiatów na ślub? 10 doskonałych pomysłów

Lifestyle Data publikacji - 5 grudnia 2023 Autor - Redakcja slonecznatlocznia.pl
co zamiast kwiatów na slub

O co zamiast kwiatów na ślub mogliby poprosić państwo młodzi? Tradycyjnie jako wyraz szacunku i uczucia, goście obdarowują nowożeńców bukietami kwiatów. Kwiaty jednak szybko więdną dlatego coraz więcej par młodych decyduje się prosić o trwalsze i oryginalne alternatywy w cenie jaką goście przeznaczyliby na bukiet. W artykule przedstawiamy kilka pomysłów na co można zamienić tradycyjne kwiaty.

Zobacz także: Na której ręce nosi się obrączkę?

Pomysły, które zostaną omówione w artykule to:

  • zestaw herbat
  • gry planszowe i puzzle
  • kwiaty doniczkowe
  • kupony i zdrapki
  • wino
  • słodycze
  • książki
  • zdjęcia
  • karma
  • vouchery

1. Zestaw wyśmienitych herbat

Dla pary, która ceni chwile relaksu, zestaw wykwintnych herbat może być doskonałym prezentem. Goście mogą wybrać różne smaki i aromaty, których bogaty bukiet umili nowożeńcom wspólne wieczory.

2. Gry planszowe i puzzle

Jeśli para uwielbia spędzać czas grając w gry planszowe i układając puzzle, będą one stanowić świetną alternatywa dla kwiatów. To doskonały sposób na wspólną rozrywkę, która będzie trwała długo po ślubie. Poza tym istnieje duża szansa, że na grach planszowych skorzystają także goście kiedy wdzięczni państwo młodzi zaproszą ich pewnego dnia na partyjkę.

3. Kwiaty doniczkowe, sukulenty i kaktusy

Zamiast tradycyjnych ciętych kwiatów, można postawić na trwałe rośliny doniczkowe. Sukulenty i kaktusy są nie tylko modne, ale również łatwe w pielęgnacji. Mogą towarzyszyć parze przez długie lata przypominając o pięknym dniu, w którym je dostali.

sukulenty

4. Kupony Lotto i zdrapki

Dlaczego nie podarować szansy na wygraną? Kupony lotto i zdrapki to nietypowy prezent, który może przynieść ekscytujące chwile i być może nawet szczęśliwe zakończenie.

5. Wino

Butelka wykwintnego wina z dedykacją to elegancki prezent, który doskonale pasuje do uroczystej atmosfery ślubu. Nie trudno wybrać wino, które będzie idealne do podzielenia się przy romantycznym wieczorze. Jeśli każdy z gości przyniesie po butelce para młoda uzbiera całą piwniczkę!

6. Słodycze

Słodycze zawsze są dobrym pomysłem! Elegancki kosz pełen czekoladek, pralin czy ręcznie robionych słodkości, będzie idealnie nadawał się na prezent.

słodycze

7. Książki

Dla miłośników literatury, inspirujące lub ulubione książki z dedykacją będą dobrą alternatywa dla kwiatów. Przyniosą im dużo przyjemności nawet długo po ślubie i być może pomogą spełnić marzenie o prywatnej biblioteczce.

8. Zdjęcia z dedykacją

Stworzenie albumu ze zdjęciami i dedykacjami od gości to pamiątka na lata. To także szansa dla gości na podzielenie się swoimi życzeniami i wspomnieniami.

9. Karma dla zwierząt

Jeśli para jest miłośnikami czworonogów, może wybrać przekazanie darowizny na rzecz schroniska lub fundacji zajmującej się ochroną zwierząt. W ten sposób miłość i szczęście nowożeńców dosięgnie też tych, którzy najbardziej potrzebują ciepła i empatii.

zwierzęta

10. Vouchery

Vouchery na romantyczną kolację, relaksujący weekend w spa, czy wspólne zajęcia, które pomogą nowożeńcom tworzyć nowe wspomnienia to wspaniała alternatywa dla bukietów. Warto ją rozważyć.

Podsumowując, wybierając alternatywę dla tradycyjnych kwiatów na ślub, warto zastanowić się nad zainteresowaniami i preferencjami pary. Oryginalność prezentu sprawi, że ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Podstawowe elementy wyposażenia baru

Redakcja slonecznatlocznia.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Naturalne wsparcie dla zdrowia wątroby