Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Co jaki czas warto zrobić przegląd swojej garderoby?

Uroda Data publikacji - 27 kwietnia 2022 Autor - Redakcja slonecznatlocznia.pl
Co jaki czas warto zrobić przegląd swojej garderoby

Wiosna zwykle jest czasem, w którym decydujemy się na generalne porządki. Sprzątamy nie tylko mieszkanie, ale także szafy. I nierzadko znajdujemy w nich ubrania, których nie chcemy już nosić. Jak często warto przeglądać zawartość szafy, by uniknąć takich sytuacji?

Przegląd szafy przy zmianach pór roku

To całkowicie normalne, że w swojej szafie masz ubrania letnie, wiosenne, jesienne i zimowe – musisz przecież dopasować swój strój do warunków panujących na zewnątrz. Sukienki bawełniane sprawdzą się jesienią, ale także latem, gdy jest chłodniej. Możesz je więc nosić teoretycznie przez pół roku. Jednak nie ze wszystkimi ciuchami tak jest. Dlatego nasze szafy zmieniają się zależnie od pory roku. Zimą chowasz sukienki głęboko i zapominasz o nich do czasu, gdy pojawią się pierwsze promienie wiosennego słońca. Gdy zatem przychodzi zmiana pogody, warto dobrze zastanowić się, co rzeczywiście nosisz, a co tylko zalega w szafie. Jeśli przez zimę przeszłaś bez tego swetra, który wydawał ci się niezwykle modny, odpuść sobie – nie zostawiaj go w szafie na przyszłość. Może komuś innemu przyda się bardziej.

Przegląd szafy przy zmianie sylwetki

Nie unikniesz tego – twoja sylwetka się zmienia. Czasem chudniesz, czasem tyjesz, przybierasz na biodrach, tracisz w biuście. Dodatkowo niektóre ubrania nie pasują już kobiecie w twoim wieku. To, co nosiłaś na studiach, nie zawsze będzie pasowało trzydziestoletniej wersji Ciebie. Takie zmiany zawsze powinny wiązać się z przeglądem szafy. Ale szczerym przeglądem. Nie chowaj „na kiedyś” jeansów z dziurami, które dobrze Ci się kojarzą, jeśli wiesz, że już ich nie założysz (bo są na przykład w rozmiarze 34, a Ty obecnie nosisz 38). Do pewnych rzeczy nie wrócisz, do pewnych lepiej, żebyś nie wracała. Twoje przemiany to zawsze nowa wersja Ciebie – lepsza, nie gorsza. Dlatego nie trzymaj się kurczowo ubrań w szafie, tylko przytul nową siebie i kup jej coś pięknego.

Regularne przeglądy w szafie to dobry sposób na pozbycie się ubrań, których już nie nosimy i nosić nie będziemy. To także dobra wymówka do zrobienia kolejnych zakupów. Inspiracje na zakupy modowe zawsze znajdziesz na Bialcon.plKoniecznie tam zajrzyj.

Podstawowe elementy wyposażenia baru

Redakcja slonecznatlocznia.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?