Uroda

Bariera hydrolipidowa – naturalna ochrona skóry. Jak odbudować ten niewidzialny płaszcz pokrywający naskórek?

Bariera hydrolipidowa – naturalna ochrona skóry. Jak odbudować ten niewidzialny płaszcz pokrywający naskórek?

Ściągnięta po umyciu. Szorstka w dotyku. Jednocześnie sucha i przetłuszczająca się. Bardziej wrażliwa. Z nasilonymi zmianami trądzikowymi. Przyczyna każdego z tych problemów ze skórą może być ta sama i leżeć tuż na jej powierzchni. Mowa o uszkodzeniu bariery hydrolipidowej, czyli płaszcza chroniącego naskórek przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi oraz zabezpieczającego przed nadmierną ucieczką wody z głębszych warstw skóry. Prawidłowa bariera hydrolipidowa i dobra flora bakteryjna (mikrobiom) to warunki konieczne dla zdrowej skóry i efektywnej pielęgnacji.

samarite
  • Czas i cierpliwość – przy nieznacznych uszkodzeniach bariery, pozytywne zmiany widać już po dwóch tygodniach. Przy cerach delikatnych lub problematycznych czasem potrzeba nawet kilku miesięcy. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ w tym wypadku naprawdę czas – i prawidłowa pielęgnacja! – leczy rany. 
  • Delikatne oczyszczanie –  w czasie odbudowy bariery hydrolipidowej nie należy pocierać skóry wacikami ani używać szczoteczek myjących. Zbyt agresywne oczyszczanie, w tym stosowanie preparatów zawierających składniki złuszczające (drobinki, kwasy), także znacząco przyczynia się do zaburzeń w strukturze bariery na naskórku. W tym okresie doskonale sprawdzi się Samarité Supreme Cleanser, czyli prebiotyczny płyn myjący, który skutecznie, ale delikatnie usuwa zanieczyszczenia (a także makijaż) i nie zaburza fizjologicznego pH. 
  • Kosmetyki z lipidami – lipidy doskonale sprawdzają się w pielęgnacji skór suchych i problematycznych. Podczas odbudowy bariery hydrolipidowej warto sięgnąć po Samarité Supreme Balm, który jest mieszaniną wielu różnych olejków i lipidów, w tym kwasów omega oraz składników swoim składem przypominających nasze sebum, dzięki czemu skóra reaguje dużo szybszą odbudową. W zależności od potrzeb skóry i poprawy jej funkcjonowania, można dodatkowo położyć odrobinę czerwonego Samarité Supreme Balm na niebieski Samarité Divine Cream (na całą twarz lub tylko na wybrane partie, np. na suche policzki).
  • Pamięć o trądziku – uszkodzenie bariery hydrolipidowej często zaostrza przebieg trądziku, a kondycja skóry pogarsza się mimo leczenia i wprowadzonych preparatów o działaniu przeciwtrądzikowym. W przypadku skór z tendencją do rozszerzających się gruczołów łojowych, sprawdzi się Samarité Divine Elixir. Zawiera on zioła o działaniu antybakteryjnym i filtraty drożdżowe, które działają korzystnie na mikrobiom. Jest także bogaty w niacynamid i azeoglicynę, które nie pozwalają, by gruczoły łojowe się „pozapychały”. Na niego warto nałożyć cienką warstwę Samarité Supreme Balm. Uwaga: około drugiego tygodnia odbudowy bariery hydrolipidowej może pojawić się chwilowe pogorszenie stanu cery. Należy przetrwać ten czas bez przerywania kuracji: rano: Samarité Divine Elixir i Samarité Divine Cream, a wieczorem: Samarité Divine Elixir i Samarité Supreme Balm.

Wniosek? Nie ma zdrowej skóry bez zdrowej bariery hydrolipidowej. Tylko gdy ta sprawnie funkcjonuje, skóra może skutecznie bronić się przed czynnikami zewnętrznymi, nie traci nadmiaru wody i nie przesusza się, a praca gruczołów łojowych jest unormowana. Dodatkowo dobry mikrobiom chroni skórę przed podrażnieniami i stanami zapalnymi. O odbudowie lub regeneracji tego niewidzialnego płaszcza ochronnego warto pamiętać przed rozpoczęciem kuracji retinolem czy kwasami, a także po zakończeniu każdej kuracji złuszczającej. Gdy skóra z tendencją do uszkodzeń bariery hydrolipidowej potrzebuje intensywnej terapii anti-aging, do rutyny pielęgnacyjnej warto  wprowadzić Samarité Divine Secret Serum. Zawiera ono aż 61 składników aktywnych, w tym witaminę C tetra, niacynamid i 9 peptydów. Dodatek 3 kwasów hialuronowych i roślinnych emolientów chroni naskórek przed wysuszeniem i sprawia, że serum mogą stosować osoby ze skórą wrażliwą lub suchą. 

W Samarité każdy kosmetyk wspiera regenerację skóry na wielu jej głębokościach i dba o jej zdrowy mikrobiom. Preparaty przywracają skórze cztery harmonie – nawilżenia, lipidów, regeneracji i naczyń krwionośnych, dzięki czemu pielęgnacja z Samarité jest niezwykle efektywna nawet u osób ze skórą problematyczną i bardzo wymagającą.

Strona: https://samarite.eu

Samarité DIVINE CREAM 45 ml, Cena: 149,99 zł

Samarité SUPREME BALM 90 ml, Cena: 99,99 zł

Samarité SECRET SERUM 30 ml, Cena: 299,99 zł

Samarité DIVINE ELIXIR 150 ml, Cena: 149,99 zł

Informacja prasowa

Udostępnij