Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

ABC samodzielnej koloryzacji włosów

Uroda Data publikacji - 23 czerwca 2023 Autor - Redakcja slonecznatlocznia.pl
samodzielna koloryzacja włosów

Farby do włosów mają coraz lepszą formułę i samodzielne farbowanie włosów, jeśli nie decydujesz się na fantazyjne sombre czy ombre może wyjść całkiem nieźle. Oczywiście do koloryzacji w zaciszu własnego domu trzeba się o odpowiednio przygotować. Poznajcie kilka wskazówek, które pozwolą Wam osiągnąć pożądany rezultat, czyli piękny kolor włosów i lśniące pasma po koloryzacji.

Odżywianie włosów przed farbowaniem ma znaczenie

Zanim zdecydujesz się na farbowanie włosów, powinnaś odpowiednio zadbać o swoje pasma. Włosy przed farbowaniem absolutnie nie powinny być przesuszone, dlatego ważne jest regularne używanie nie tylko odżywek, ale i masek. Jeśli Twoje włosy są mocno zniszczone, to możesz wybrać także serum odbudowujące. Gdy włosy odzyskają lepszą kondycję, możesz zabrać się za samodzielną koloryzację. Proces przygotowania włosów do koloryzacji należy rozpocząć przynajmniej 2 tygodnie wcześniej. Warto sięgnąć po produkty, które zatrzymują wodę we włosach, a więc zawierające humektanty. Warto sięgać po maski i odżywki zawierające w swoim składzie aloes, glicerynę czy też kwas hialuronowy. Odżywkę należy stosować po każdym myciu, a maskę raz w tygodniu. W przypadku tej ostatniej włosy powinny odbyć kurację bez dostępu powietrza, zatem po nałożeniu maski należy szczelnie okryć je folią i ręcznikiem, a następnie odczekać około 15 do 30 minut i zmyć kosmetyk. 

O czym należy pamiętać wybierając farbę do włosów? 

Udana koloryzacja włosów jest zależna nie tylko od Twoich umiejętności, ale i odpowiedniego dobrania koloru. Jeżeli masz chłodny typ urody, wybieraj chłodne odcienie, a gdy Twoja cera jest brzoskwiniowa, stawiaj na ciepłe. Warto podkreślić, że samodzielne farbowanie jest dobrym wyborem, gdy nie decydujesz się na radykalną zmianę koloru. Gdy chcesz przejść z jasnego koloru na bardzo ciemny, lepiej udaje się do fryzjera, który doradzi Ci najlepsze rozwiązanie. Podobnie skorzystanie z oferty salonu jest niezbędne, gdy decydujesz się na radykalne rozjaśnianie. Gdy Twoje włosy wcześniej były farbowane, potrzebna będzie jeszcze dekoloryzacja, a tej nie warto wykonywać na własną rękę. Rozjaśnianie wymaga wiedzy. Trzeba zdawać sobie sprawę, że w niektórych miejscach włosy rozjaśniają się szybciej, a w innych wolniej. A przecież rozjaśniacz pozostawia się na głowie przez określony czas. Trzeba zatem wiedzieć, gdzie nałożyć go najpierw, a gdzie później by uzyskać odpowiedni efekt. Konieczne jest też dobranie oksydantu na poszczególne partie włosów. Wybierając kolor farby do włosów trzeba sugerować się numerem, a nie zdjęciem. 

Jak bezpiecznie farbować włosy samodzielnie? 

Na 48 godzin przed farbowaniem włosów należy wykonać próbę uczuleniową. Preparat w domu nakładamy na suche i lekko przetłuszczone włosy. Zawarte w nich sebum chroni pasma i skórę głowy przed szkodliwym działaniem farby. Przed koloryzacją włosy bardzo dokładnie szczotkujemy, a następnie postępujemy zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu. Po wymieszaniu składników farby, dzielimy włosy na sekcje i najpierw nakładamy farbę na odrosty. Zaczynamy od karku i włosów wokół uszu, a kończymy na czubku głowy. Włosy w najcieplejszych rejonach głowy szybciej się utleniają. Po pokryciu odrostów czekamy zwykle 20 minut, a potem nakładamy farbę na długości. Pozostawiamy na kolejne 10 minut. Potem całość zmywamy umiarkowanie ciepłą wodą i używamy odżywki dołączonej do opakowania. Pamiętajcie o stosowaniu rękawiczek ochronnych i farbowaniu włosów w starej odzieży.       

Redakcja slonecznatlocznia.pl

Redakcja slonecznatlocznia to zespoł specjalistów w dziedzinie zdrowia, mody i urody. Dowiedz się więcej o najnowszych trendach!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak pielęgnować paznokcie