Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Wizyta u dietetyka klinicznego – dlaczego warto?

Zdrowie Data publikacji - 6 sierpnia 2021 Autor - Redakcja slonecznatlocznia.pl
Wizyta u dietetyka klinicznego

W wielu wypadkach integralną częścią procesu leczenia jest właściwe żywienie. Dietetyka kliniczna zajmuje się nauką o żywieniu człowieka chorego. Aby móc personalizować tego typu dietę, wymagana jest często wiedza oraz doświadczenie. Nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wiele chorób i uciążliwych dolegliwości można wyleczyć poprzez wdrożenie odpowiedniego jadłospisu. Dlaczego zatem jeszcze warto udać się do dietetyka klinicznego? Z jakich porad dobrze skorzystać?

Dietetyk kliniczny – kto to?

Dietetykiem klinicznym może być wyłącznie osoba, która ukończyła studia medyczne, a także zna zasady leczenia dietetycznego w różnorodnych jednostkach chorobowych. Niezwykle istotne jest zatem przeanalizowanie stanu zdrowia pacjenta, zlecenie mu kompleksowych badań i dopiero wdrożenie odpowiednich zasad żywienia. Osoby pracujące w zwykłych gabinetach dietetycznych zazwyczaj nie są dietetykami klinicznymi, dlatego jeżeli masz problemy zdrowotne i chcesz poprawić swoją jakość życia poprzez wprowadzenie odpowiedniej diety, zdecyduj się na wizytę w profesjonalnym gabinecie.

Dlaczego warto udać się do dietetyka klinicznego?

Cierpiąc na choroby cywilizacyjne, między innymi na: otyłość, cukrzycę, Hashimoto, endometriozę, czy chorobę Leśniowskiego-crohna, warto wdrożyć odpowiednią dietę, która będzie dostosowana do potrzeb. Co istotne, bardzo często nie wystarczy zastosować wyłącznie diety, którą można znaleźć w internecie, ponieważ będąc chorym, często ma się inne zapotrzebowanie na różnorodne mikro i makro składniki. Poza tym dietetyk kliniczny powinien wykonać szereg badań, na przykład food test 40 oraz badanie BETA płynów ustrojowych: krwi, śliny i moczu i na tej podstawie dobrać odpowiedni jadłospis. 

Nie da się ukryć, że dobrze skomponowana dieta przez dietetyka klinicznego pozwala w wysokim stopniu złagodzić objawy chorób cywilizacyjnych, a nawet bardzo wiele z nich zwalczyć, jak na przykład otyłość. 

Dietetyka kliniczna w Revitadiet

Jeśli szukasz zatem odpowiedniego dietetyka klinicznego, ponieważ od dłuższego czasu zmagasz się z problemami otyłości lub cierpisz na schorzenie cywilizacyjne, proponujemy Ci skorzystanie z oferty portalu Revitadiet. Prowadzony on jest przez lekarki oraz dietetyk kliniczną, które na podstawie konkretnego wywiadu z pacjentem, przygotowują odpowiednią dietę. Na początku pacjent wypełnia ankietę i wykonuje szereg badań, następnie lekarki i dietetyk kliniczna po przeanalizowaniu wyników ankiety oraz badań mogą wprowadzić odpowiednią dietę, która pomoże zwalczyć schorzenie lub wyciszyć objawy chorobowe. Z programu Revitadiet skorzystało już ponad 40 tysięcy zadowolonych pacjentów.

Wizyta u dietetyka klinicznego jest niezbędna, w przypadku gdy cierpisz na schorzenia autoimmunologiczne lub zmagasz się z chorobami cywilizacyjnymi. Dzięki temu jesteś w stanie poprzez wprowadzenie odpowiednio zbilansowanej diety, doprowadzić do m.in remisji niektórych chorób, zapobiec ich dalszemu rozwojowi lub dodatkowo wyciszyć niektóre objawy chorobowe. Szczególnie polecanym portalem jest Revitadiet. Tam otrzymasz swój indywidualnie opracowany plan żywieniowy dostosowany do Twoich potrzeb.

Redakcja slonecznatlocznia.pl

Redakcja slonecznatlocznia to zespoł specjalistów w dziedzinie zdrowia, mody i urody. Dowiedz się więcej o najnowszych trendach!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zadbaj o czyste powietrze w swoim domu dzięki filtrom Philips