Pielęgnacja

Zdrowe soki wyciskane z korzyścią dla zdrowia

Zdrowe soki wyciskane z korzyścią dla zdrowia

Soki kupne są bardzo słodkie i łatwo dostępne, jednak nie od dziś wiadomo, że są pełne chemii, konserwantów, sztucznych barwników i dużej ilości cukru. Takie soki również bardzo często długo stoją na półkach, co dodatkowo działa na ich niekorzyść.

Korzyści jakie daje picie soków

Jednak w łatwy sposób można zrobić własne soki, tworząc różne mieszanki owoców i warzyw. Wystarczy kupić sokowirówkę lub blender, by codziennie moc się cieszyć zdrowymi i świeżo wyciskanymi sokami bez niezdrowych konserwantów i dodatku cukru.

Soki ze świeżych owoców i warzyw to prawdziwa bomba witaminowa dla całego ciała, uzupełnienie ważnych minerałów i błonnika. Picie soków również wysmukla sylwetkę, daje lśniące włosy, zdrowe paznokcie i promienną skórę. Regularne picie zdrowych soków skutkuje także poprawą humoru i zwiększeniem energii.

Zdrowe soki są również świetnym sposobem, by przyswoić potrzebne składniki zawarte w nielubianych warzywach lub owocach w smaczny sposób.

Jak pić soki?

Można pić soki tylko z warzyw lub tylko z owoców. Należy mieć jednak na uwadze, że warzywa w przeciwieństwie do owoców nie mają słodkiego smaku, więc picie ich może być wyzwaniem. Natomiast picie samych owoców nie jest zalecane ze względu na dużą ilość cukrów. Najlepiej jest połączyć w sokach warzywa i owoce, dzięki temu napój będzie zarówno bogaty w smak, jak i w witaminy.

Soki mogą być mniej lub bardziej sycące, dzięki czemu mogą stanowić przekąskę między posiłkami lub nawet lekką kolację. Warzywa i owoce można dowolnie dobierać i mieszać ze sobą, osoby początkujące jednak nie powinny przesadzać z ilością składników, by na końcu się nie okazało, że koktajlu nie da wypić.

Sok z Pietruszki
Jest niczym magiczny eliksir, który robi detoks całego organizmu oczyszczając go z toksyn. Regularnie picie tego koktajlu wpływa również na wygląd skóry, włosów i paznokci.

Składniki:
– 150g szpinaku
– 1,5 zielonego jabłka
– mały pęczek pietruszki
– 150 ml wody

Zielona Moc Hulka
Wzmacnia cały organizm i jest szczodrze bogaty w witaminy – witamina C, żelazo, potas, magnez, cynk, fosfor czy kwas foliowy to jedynie niektóre ze składników, które się kryją w tym koktajlu.

Składniki:
– 2 garść szpinaku
– dojrzały banan
– 2 kiwi
– awokado
– łyżeczka nasion chia lub siemienia lnianego

Wielka Trojka
Sok mający lecznicze właściwości dla całego organizmu z grupą takich składników jak betanina, lit, bor, chlor, fluor, miedz, magnez, wapń, potas, żelazo czy beta caroten.

Składniki:
– 2 buraki
– szklanka słodkich malin
– marchewka

Zdrowo i czekoladowo
W przypadku nagłej ochoty na słodycze lepiej jest zastosować słodką wersję alternatywną, która zaspokoi głód i ochotę na cukier.

Składniki:
– pół szklanki mleka migdałowego
– 3 łyżki płatków owsianych górskich
– łyżka syropu klonowego
– łyżka masła orzechowego
– kilka orzechów laskowych

Udostępnij