Zdrowie

Witamina C 1000 – ile razy dziennie? Jakie są cechy tego suplementu?

Witamina C 1000 – ile razy dziennie? Jakie są cechy tego suplementu?

Czym jest witamina C 1000?

Witamina C 1000 to suplement diety, który zawiera jak sama nazwa wskazuje – witaminę C, inaczej kwas askorbinowy. Preparat ten ma stosunkowo duża ilość tego składnika, w porównaniu do innych suplementów. Stosuje się go głównie w przypadku niedoborów tego związku oraz gdy jest na niego zwiększone zapotrzebowanie. Na rynku dostępnych jest wiele takich preparatów.

Jaka dawka? Ile razy dziennie?

Według badań zaleca się, aby nie przyjmować w ciągu doby więcej niż 2 gramów witaminy C. W przypadku suplementów witaminy C nie powinno się więc spożywać więcej niż 2-óch tabletek. Należy pamiętać, że te wytyczne mogą się różnić. W przypadku niektórych schorzeń dawkowanie może być mniejsze lub większe.

Nadmiar witaminy C. Czym grozi przedawkowanie witaminy C?

Przyjmowanie większej niż zalecana dawki witaminy C może prowadzić do przedawkowania. Objawy tego zazwyczaj obejmują: ból brzucha, biegunkę, nudności i wymioty. Przedawkowanie kwasu askorbinowego może również powodować nadmierny poziom kwasu w moczu. To z kolei potrafi doprowadzić do tworzenia się kamieni nerkowych. Ważne jest, więc aby nie przekraczać zalecanej dawki. Przyjmowanie zbyt dużej ilości dawek kwasu askorbinowego może również spowodować inne poważne problemy zdrowotne, takie jak odwodnienie lub uszkodzenie wątroby. Aby upewnić się, jaka dawka jest dla Ciebie odpowiednia, skonsultuj się z lekarzem.

Udostępnij