Pielęgnacja

Szampony ziołowe – plusy ich stosowania

Szampony ziołowe – plusy ich stosowania

Odpowiednio dobrany szampon nie tylko myje włosy, ale także je odżywia. Szukając szamponu do codziennego stosowania warto zapoznać się z jego składem. Obecnie popularne są szampony ziołowe, które nie zawierają sztucznych składników.

Zalety naturalnych szamponów

Głównym plusem szamponu ziołowego jest brak w jego składzie sztucznych składników, takich jak parabeny i silikony. Składniki, które są zawarte w popularnych szamponach mogą podrażniać delikatną skórę głowy i powodować różne alergie. Natomiast szampony naturalne mogą by stosowane przez alergików, ponieważ nie zawierają SLS i innych siarczanów. Dodatkowo szampony bez sztucznych składników nie wysuszają skóry głowy i włosów. Dlatego ich regularne używanie może zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów. Również odpowiednio dobrana pielęgnacja włosów może opóźnić ich siwienie. Szampony, które w składzie mają mniejszą zawartość SLS pozwolą nam dłużej się cieszyć naturalnymi włosami. Jeżeli mamy problem z matowymi i łamliwymi włosami to szampony ziołowe mogą nam pomóc zniwelować ten problem. Już po kilku tygodniach ich używania będziemy mogli zauważyć różnicę w kondycji włosów – będą bardziej lśniące i jedwabiste. Szampony ziołowe sprawdzą się na wszystkich włosach, także farbowanych. Dzięki nim kolor w nienaruszonym stanie dłużej się utrzyma na naszych włosach.

Ziołowa pielęgnacja włosów

Szampony ziołowe mają w swoim składzie ekstrakty z ziół. Szampon z pokrzywy wzmocni nasze włosy, a z lnu nada im blasku. Dodatkowo pięknie pachną, a ich zapach długu utrzymuje się na włosach. Natomiast szampon ziołowy także powieleń być dobrany pod nasze włosy. Jeżeli nasze włosy są suche i zniszczone to odpowiednie zioła dla nich to: skrzyp, chmiel, aloes, lipa. O takie włosy należy odpowiednio dbać. Przede wszystkim należy unikać ich zbyt częstego mycia. Temperatura wody nie powinna być za wysoka, ponieważ może to dodatkowo wysuszyć włosy. Takie włosy nie lubią też twardej wody. Dlatego do ich płukania najlepiej wodę przegotować albo zastosować płukankę, np. z lipy. Jeżeli mamy włosy przetłuszczające to także należy unikać ich mycia w gorącej wodze oraz częstego czesania. Do takich włosów najlepiej sprawdzą się szampony, które w składzie mają: herbatę chińską, dąb szypułkowy, szałwię, orzech włoski. Przy włosach przetłuszczających warto poświęcić też czas na oczyszczanie skóry głowy. Jeżeli mamy problem z łupieżem to szampony ziołowe także mogą nam pomóc. Oczywiście ten problem warto również skonsultować z dermatologiem. Natomiast pomocniczo warto stosować płukankę ze skrzypu polnego luz z szałwii.

Udostępnij