Moda

Klimatyzer ulgą od upału w domu i biurze

Klimatyzer ulgą od upału w domu i biurze

Nie każdy ma możliwości finansowe, by zainwestować w klimatyzację stacjonarną. Z powodu ograniczeń wynikających ze specyfiki danego budynku (np. o statusie zabytkowego lub ze ścianami, których nie da się bruzdować) także może być to niemożliwe. Na pomoc przychodzą tańsze i mobilne urządzenia, jak wentylatory stołowe, stojące czy kolumnowe. 

Klimatyzery i ich zastosowanie

Klimatyzery to urządzenia o szerokim zastosowaniu. Odnajdą się w prywatnych mieszkaniach i domach, ale też w placówkach komercyjnych: hotelach, restauracjach, biurach i szkołach. Klimatyzer to rozwiązanie, które przyniesie ulgę w dni gorące lub duszne. 

Poprawia cyrkulację powietrza wewnątrz pomieszczeń, ochładza je i sprawia, że czas spędzony w domowym zaciszu czy biurze jest dużo przyjemniejszy i bardziej komfortowy. Nowoczesne klimatyzery pracują tak cicho, że mogą być włączone nawet nocą – nie będą przeszkadzać w trakcie snu. 

Klimatyzer rozwiązaniem na lata

Nowoczesne klimatyzery od wiodących producentów takiego asortymentu, np. marek bredeco, MSW, Uniprodo i innych, to inwestycja na lata. Firmy te proponują urządzenia o długiej, bezawaryjnej żywotności. Zastosowane do ich produkcji wysokiej jakości komponenty potwierdzają ich trwałość. Większość klimatyzerów – stołowych, stojących, kolumnowych – jest sterowana pilotem. Można zatem z drugiego krańca pokoju lub biura uruchomić urządzenie, by zaczęło przyjemnie chłodzić powietrze. 

Najmocniejsze strony klimatyzerów przenośnych

Nie wszędzie da się zamontować klimatyzator stacjonarny (np. typu split czy multisplit). Nie każdy ma takie zasoby finansowe, bo w tym wypadku trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych lub wyższym. W mieszkaniach na wynajem nie ma sensu inwestować w taki sprzęt, bo po wyprowadzce trudno będzie o demontaż. Na pomoc przychodzą klimatyzery przenośne, które można postawić także w wynajmowanym lokum. Nie wymagają zgody administracji budynku na ich użycie. Są tanie, mobilne, można je przenosić do pokoju, z którego w danym momencie korzystamy.

Inne, mocne strony tych urządzeń to łatwa obsługa i zasięg pilota, sięgający nawet kilka metrów. Ponadto nie zużywają dużo prądu, gdy się uruchomione lub podłączone. Łatwo się je czyści – wiele elementów można wyjąć, by je oczyścić osobno np. pod bieżącą wodą.

Kolejny, niekwestionowany atut klimatyzerów i zarazem wielka przewaga nad tradycyjnymi, stacjonarnymi urządzeniami to fakt, że zapewniają stały dopływ świeżego powietrza do mieszkania, a nie rozprowadzają cały czas to samo powietrze. 

Klimatyzery mają szeroki zakres ustawień i trybów pracy (np. normal, neutral, sleep). Regulować można także prędkość wentylatora. Kolejne zalety to niewielkie rozmiary i niska waga, dzięki temu urządzenie łatwo przenosi się do pomieszczenia, gdzie akurat jest w danym momencie potrzebne. 

Zakupy online najwygodniejsze i najbezpieczniejsze

Przenośne klimatyzery to urządzenia o różnej wielkości i wadze. W ofercie sklepów i e-sklepów są modele ważące 7 kilogramów, ale też 25 i więcej. Biorąc pod uwagę ten fakt, najwygodniejszym rozwiązaniem są zakupy online. Można zamówić je do domu lub biura – pod wskazany w formularzu adres. E-zakupy robi się o dowolnej porze dnia i nocy, ceny produktów są regularnie obniżane.. 

Ponadto w obecnej, pandemicznej rzeczywistości jest to dużo bezpieczniejsze niż zakupy stacjonarne. Szeroka oferta, atrakcyjne ceny i asortyment nie tylko z kategorii klimatyzerów, ale też wiele innych sprzętów przydatnych w domu czy biurze, to atuty tego modelu zakupowego. 

Udostępnij