Uroda

Jak wykonać i zdjąć hybrydy w domu?

Jak wykonać i zdjąć hybrydy w domu?

Popularność manicure hybrydowego powoduje, że oferuje go bardzo wiele salonów, a nawet osób, które za niższą cenę wykonują go klientkom w domu. Mimo to jednak wiele kobiet decyduje się zakupić zestaw do takiej stylizacji na własny użytek, gdyż pozwala im to robić paznokcie kiedy chcą i jakie chcą, a przy tym znacznie zaoszczędzić, gdyż zarówno zestaw startowy, jak i pojedyncze produkty, nie kosztują wiele.

Na pewno warto?

Oczywiście czasem pojawia się ryzyko, że hybrydy nie zostaną wykonane we własnym zakresie tak perfekcyjnie jak w salonie, ale nawet w takich miejscach nie zawsze można na to liczyć. Czasem jest to spowodowane niedbałością lub brakiem umiejętności manikiurzystki, a w innych przypadkach – pośpiechem. Nic dziwnego, bowiem zapotrzebowanie na takie usługi jest duże. To też powoduje, że nierzadko na wizytę uzupełniającą czy na nowe hybrydy trzeba umawiać się dużo wcześniej, a przecież mogą pojawić się sytuacje awaryjne. Wobec tego można uznać, że wykonywanie takiej stylizacji w domu jest wygodniejsze, a jeśli dojdzie się w tym do wprawy i zaopatrzy we wszystkie potrzebne akcesoria (także do klasycznego manicure), efekt nie będzie wiele gorszy niż z salonu, a na pewno wyjdzie znacznie taniej.
Na takie rozwiązanie mogą przy tym zdecydować się te panie, które mają duże umiejętności w zakresie stylizowania i zdobienia paznokci, jak i te, którym w zupełności wystarczy malowanie na jeden kolor, chcą po prostu efektu trwałego manicure.

Proste wykonanie

Stylizacja hybrydowa jest znacznie łatwiejsza niż wykonanie tipsów. Wystarczy bowiem zmatowić paznokcie (istotne jest, by nie robić tego za mocno, gdyż znacznie osłabi to płytkę), a potem nanieść odpowiednie preparaty, po czym utwardzić je w lampie UV. Producenci takich preparatów wychodzą przy tym naprzeciw oczekiwaniom klientek i oferują im na przykład lakiery samopoziomujące, które jeszcze łatwiej można nałożyć idealnie równo. Nie zawsze też trzeba stosować wszystkie trzy preparaty: bazę, lakier i top, gdyż na rynku pojawiają się już kosmetyki, które łączą je w jednym preparacie.

A jak zdjąć hybrydy w domu?

To zadanie także nie jest trudne. Niektóre kobiety, wiedząc, że można to zrobić znacznie prościej i szybciej, spiłowują warstwę lakieru. W drogeriach można jednak za dosłownie kilka złotych kupić specjalny zmywacz – aceton. W przypadku niektórych produktów można je stosować jak zwykły zmywacz, a w przypadku innych – należy zwilżonym wacikiem owinąć palec i pozostawić tak na chwilę, by preparat rozpuścił lakier.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.