Uroda

Jak wybrać krem do twarzy dla skóry dojrzałej – 5 wskazówek

Jak wybrać krem do twarzy dla skóry dojrzałej – 5 wskazówek

Z wiekiem metabolizm organizmu zwalnia. Zmiany, które w nim zachodzą, dotyczą także skóry. U kobiet wpływ na nią ma dodatkowo menopauza. Skóra znacznie wolniej się regeneruje i jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowana, szybko pojawiają się na jej powierzchni zmarszczki. Staje się ona szara, zmęczona, napięta. Tymczasem odpowiednia pielęgnacja, uzupełniająca brakujące składniki i będąca impulsem do regeneracji, zapewni skórze młody wygląd na dłużej.

Sięgaj po naturalne produkty!

Krem do twarzy o naturalnym składzie zawiera ekstrakty i oleje roślinne o wielofunkcyjnym działaniu i wielokierunkowym wpływie na skórę. Składniki te nawilżają, odżywiają, regenerują, koją i łagodzą, a także ujędrniają skórę, pobudzając ją do intensywniejszej produkcji kolagenu. Dobry krem do twarzy nie powinien zawierać składników syntetycznych, które podrażniają skórę i niwelują korzystny wpływ innych składników, zawartych w jego składzie.

Wybieraj kosmetyki o bogatym składzie

Choć wydaje się, że wystarczy jeden składnik o określonym działaniu, na przykład nawilżającym, okazuje się, że im jest ich więcej, tym lepiej. Dlaczego? Składniki, nawet te naturalne, mogą wywoływać reakcje alergiczne. Jeśli w kremie jest wiele składników o określonym działaniu, mogą mieć one mniejsze stężenie. W takim przypadku ryzyko wystąpienia alergii jest niewielkie, by nie wyrządzić skórze szkód, a pozostałe składniki o tym samym działaniu zapewniają jednocześnie skuteczność, a nawet niwelują podrażnienia dzięki dodatkowemu działaniu kojąco-łagodzącemu.

Jeden krem na dzień i na noc? Oczywiście!

Tradycyjny podział na kremy na dzień i na noc nadal jest mocno zakorzeniony w branży kosmetycznej. Często słusznie. Krem na noc ma wykorzystywać nocny odpoczynek do maksymalnej regeneracji skóry, poprzez dostarczenie jej składników odżywczych. Krem na dzień musi chronić ją przed przesuszeniem i zapewniać pielęgnację przez cały dzień. Krem do twarzy może mieć jednak tak bogaty i złożony skład, by zapewniać dobrą pielęgnację w dzień i w nocy. Taki preparat to sposób na skuteczne oddziaływanie kosmetyku, bez ponoszenia kosztu związanego z koniecznością posiadania dwóch kremów.

Wybierz krem o multifunkcyjnym działaniu

Krem nawilżający, odżywiający, regenerujący, krem do skóry normalnej, tłustej, dojrzałej – to tylko niektóre z kremów, jakie znajdziesz w każdej drogerii. Nic dziwnego, że wiele kobiet gubi się w tym gąszczu, nie mając pewności, jaki krem jest odpowiedni dla ich cery. A może lepiej sięgnąć po kosmetyk multifunkcyjny? Takie kremy naprawdę świetnie działają! Wszystko za sprawą bogatej receptury. Wiele, czasem nawet kilkadziesiąt składników naturalnych, zapewnia skórze wszystko, czego potrzebuje.

Nie oszczędzaj na pielęgnacji

Choć oczywiście cena nie jest czynnikiem determinującym o jakości kremu, nie powinna być też decydująca przy zakupie. Warto wydać więcej na dobrej jakości krem do twarzy, który działa skutecznie i zapewnia dojrzałej skórze maksimum korzyści, niż eksperymentować z kremami, zwłaszcza gdy droższy krem jest w stanie zastąpić zarówno krem na dzień, jak i na noc. 

Wybierając krem do cery dojrzałej, skup się na jej potrzebach i postaw na wysokiej jakości kosmetyk o naturalnym składzie, by opóźnić efekty starzenia się skóry i zmniejszyć widoczność tych, które są już widoczne, przywracając twarzy młodzieńczy wygląd.

Udostępnij