Zdrowie

Jak prawidłowo zdejmować soczewki kontaktowe?

Jak prawidłowo zdejmować soczewki kontaktowe?

Bez dwóch zdań soczewki kontaktowe mają wiele zalet – doceniają je osoby, które nie przepadają za widokiem swojej twarzy w okularach, sportowcy, którym okulary mogłyby przeszkadzać podczas treningu oraz wszystkie osoby, które chcą mieć szerokie pole widzenia. Do soczewek trzeba jednak przywyknąć. Na początku najwięcej trudności zazwyczaj powoduje ich zakładanie i zdejmowanie. Poniżej odpowiadamy na pytanie, jak zdejmować soczewki kontaktowe.

Higiena, opakowania i płyny do soczewek, czyli przygotowanie

Przystępując do zdejmowania soczewek kontaktowych, przede wszystkim musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Niezbędne będzie zaopatrzenie się w praktyczne akcesoria, takie jak płyny do soczewek, które znajdziesz w wielu sklepach internetowych, takich jak polskioptyk.pl.

Na początku upewnij się, że w zasięgu ręki masz opakowanie do soczewek oraz wspomniany już płyn. Jeśli wszystko jest na swoim miejscu, dokładnie umyj ręce wodą z mydłem, a następnie wytrzyj je w suchy ręcznik – dzięki temu zapobiegniesz dostaniu się wody do soczewek.

Jak zdejmować soczewki kontaktowe krok po kroku?

No dobrze, skoro jesteś gotów, zaczynajmy! Oto, jak krok po kroku należy zdejmować soczewki kontaktowe:

  1. Stojąc przed lustrem, odchyl nieco głowę do tyłu i spójrz w górę.
  2. Palcem wskazującym ręki niedominującej unieś górną powiekę ku górze, a następnie palcem środkowym ręki dominującej przesuń powieką dolną w dół.
  3. Utrzymując obie dłonie w takich pozycjach, delikatnie ściśnij soczewkę, korzystając z palca wskazującego i kciuka dłoni dominującej. Zachowaj ostrożność, by nie uszkodzić soczewki.
  4. Soczewka wyjęta. Gratulacje!

Jak widzisz, wyjęcie soczewki kontaktowej z oka wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście, rozumiemy, że wiele osób nie przepada za dotykaniem oczu nawet, jeśli robi to samodzielnie, dlatego dbaj o to, by soczewki kontaktowe zawsze wyjmować w ciszy i skupieniu.

Pamiętaj też o tym, by soczewki zawsze wyjmować w tej samej kolejności.

Jakie płyny do soczewek kontaktowych będą najlepsze?

Wiesz już, jak zdejmować soczewki kontaktowe, dlatego na koniec powiemy słówko o płynach. Użytkowane codziennie soczewki brudzą się i zużywają, dlatego należy zadbać o ich regularne czyszczenie. Trzymając soczewkę w dłoni po wyjęciu, dobrze jest spryskać ją płynem do soczewek kontaktowych, a następnie włożyć do specjalnego pojemniczka wypełnionego płynem.

Jakie płyny do soczewek są najlepsze? Dobrze jest ufać uznanym producentom. Z pewnością odpowiednie będą płyny do soczewek kontaktowych Cooper Vision Biofinity – marki, która cieszy się renomą zarówno wśród użytkowników soczewek, jak również optyków.

Płyny renomowanych marek są bardzo powszechne i można je dostać w wielu sklepach – nie tylko stacjonarnych salonach optycznych i popularnych drogeriach, ale także w sklepach internetowych. Jeśli chcesz kupić soczewki lub płyn do nich, zapoznaj się z ofertą sklepów internetowych z okularami, takimi jak polskioptyk.pl.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *