Uroda

Dobrze dobrane kosmetyki do włosów to zdrowe pasma

Dobrze dobrane kosmetyki do włosów to zdrowe pasma

Pielęgnacja włosów należy do jednych z bardziej wymagających zabiegów kosmetycznych. Na ogólną kondycję pasm może wpływać wiele czynników. Wśród nich jest m.in. dieta, stan zdrowia, zabiegi chemiczne na włosach oraz używane kosmetyki. Źle dobrane produkty do pielęgnacji mogą znacznie pogorszyć stan czupryny i sprawić, że będzie ona bez blasku i witalności. Jak więc sprawić, by włosy zdrowo rosły i dobrze się prezentowały? Jakie kosmetyki do włosów wybierać?


Po pierwsze – zdrowe nawyki 

O tym, że na stan włosów wpływa styl życia, można usłyszeć zarówno od lekarzy, jak i z reklam. Nie ma w tym stwierdzeniu przesady, bowiem dobra kondycja organizmu odzwierciedla się w wyglądzie skóry, paznokci, włosów i ogólnej prezencji. Regeneracja pasm to proces, w którym należy uwzględnić wiele aspektów – począwszy od zbilansowanej diety, a kończąc na regularnym wykonywaniu badań kontrolnych. Spożywanie różnorodnych pokarmów pozwala uchronić organizm przed niedoborami witamin i minerałów, dzięki czemu włosy mogą pozostać odżywione. Z kolei kontrolowanie stanu zdrowia u lekarza przyczynia się do wczesnego wykrycia zmian hormonalnych, które nierzadko są przyczyną złej kondycji skóry głowy i włosów. Dzięki dbaniu o tego typu aspekty z łatwością można znaleźć źródło problemów z pasmami lub też zapobiegać im. Są to podstawy, o których nie należy zapominać.


Pielęgnacja pod kontrolą

Choć mycie włosów i ich codzienne układanie nie jest dla wielu osób zbyt ważną czynnością w ciągu dnia, sporo zależy od właściwie dobranej pielęgnacji. Istotne jest to, by szampon do włosów nie posiadał zbyt długiej listy składników – najlepiej jest wybierać te o jak najbardziej naturalnym składzie. Ważną kwestią jest także to, by zarówno szampon, jak i odżywka do włosów była dobrana do ich rodzaju. Do przetłuszczających się pasm sprawdzają się kosmetyki do włosów z dodatkiem pokrzywy, z kolei do suchych pomocne mogą okazać się produkty z zawartością olejków. W utrzymaniu zdrowej kondycji włosów istotne jest także unikanie zbyt częstych stylizacji z użyciem wysokiej temperatury. Codzienne stosowanie prostownicy, lokówki i innych tego typu urządzeń w dużym stopniu wysusza i niszczy pasma. Warto zainwestować w spraye chroniące przed działaniem wysokich temperatur i używać ich przed każdą stylizacją. Dodatkowo, koloryzując włosy, należy używać dobrej jakości farb. Najlepiej wykonywać takie zabiegi u profesjonalisty, dzięki czemu ogranicza się ryzyko uszkodzenia pasm – zwłaszcza podczas rozjaśniania, które jest bardzo inwazyjnym zabiegiem.

Udostępnij