Sport

Czym jest trening z linami, dla kogo jest zalecany oraz wybór odpowiedniej liny do ćwiczeń

Czym jest trening z linami, dla kogo jest zalecany oraz wybór odpowiedniej liny do ćwiczeń

Z dużą dozą prawdopodobieństwa wiele osób, które interesują się sportem chociaż raz w życiu spotkało się z takim określeniem, jak ćwiczenia z linami. W tym momencie zapewne w głowie pojawia się pytanie, a mianowicie na czym polegają te ćwiczenia. Warto wiedzieć, iż jest to aktywność podejmowana przez ludzi, którzy uprawiają crossfit. Sprzęt do tych działań nazywa się Battle rope oraz daje masę różnorodnych efektów, co z pewnością spodoba się wielu ludziom.

Na czym polegają ćwiczenia z linami?

Musimy wiedzieć, że trening ten jest typowo wytrzymałościowo siłowy. Ćwiczenia sprawią, iż całe ciało pracuje. To dosyć dynamiczna aktywność. Dzięki linom możemy wykonywać biczowanie, unoszenie, wyciąganie, przeciąganie, czy chociażby kręcenie. Możemy również skakać albo wykonywać przysiady. Daje to możliwość rywalizacji z innymi osobami. 

Dla kogo zalecany jest trening z linami?

Przeważnie ten rodzaj ćwiczeń rekomendowany jest przede wszystkim osobom, które miały już wcześniej z tym styczność, a także posiadają odpowiednie doświadczenie w temacie. Jednakże z treningu z linami może korzystać każdy. W końcu jakoś trzeba zacząć. Warto jednak wcześniej mieć jakiekolwiek podstawy, zanim rozpoczniemy ćwiczenia. Pamiętajmy, że ważna kwestia to w głównej mierze odpowiedni dobór liny. Warto wiedzieć, iż mają one różnice średnice oraz długości. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Dlatego wybór odpowiedniego sprzętu nie będzie stanowił żadnego większego problemu. Potrzebne są jedynie pieniądze. Jednak cena lin nie jest zbyt wygórowana. W czasie zakupów nie zapominajmy, iż im dłuższa, a także bardziej cienka lina, tym trudniej wprowadza się ją w falowanie. Natomiast im bliżej miejsca zgięcia liny staniemy, tym większy będzie opór. Osoby, które posiadają już doświadczenie mogą również kierować battle rope na boki oraz w kółko. 

Wybór odpowiedniej liny do ćwiczeń

Jeżeli chcemy, żeby trening z linami był jak najbardziej skuteczny, warto wybrać odpowiednią linę. Przede wszystkim podczas zakupów powinniśmy pamiętać, aby nasz sprzęt był trwały. Liny w wielu przypadkach wykonane są z polipropylenu bądź nylonu o gęstym splocie, dzięki czemu produkt jest dosyć wytrzymały, co z jest ogromną zaletą. Często na środku umieszczane jest dodatkowe pokrycie, aby chronić sprzęt przed przetarciem. Na samym początku naszej przygody z tego typu treningiem doskonałym rozwiązaniem będzie wybór liny z paskami na nadgarstki, dzięki czemu nie wypuścimy jej z dłoni. Zapewne spodoba się to wielu początkującym osobom.

Udostępnij